fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzworonożna „funkcjonariuszka” z Częstochowy pomogła policjantom z Lublińca

Czworonożna „funkcjonariuszka” z Częstochowy pomogła policjantom z Lublińca

Pies służbowy Abi, który na co dzień służby w częstochowskiej policji pomógł policjantom z Lublińca w wykryciu narkotyków. Dzięki czworonożnej „funkcjonariuszce” i jej przewodnikowi asp. szt. Wojciechowi Bożkowi udało się odnaleźć w jednym z prywatnych domów w gminie Koszęcin ponad 800 gramów amfetaminy.

– Pięcioletnia Abi służy w częstochowskiej komendzie od lipca 2018 roku – informuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka częstochowskiej policji. – Razem ze swoim przewodnikiem – sierżantem sztabowym Wojciechem Bożkiem odbyła specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podczas którego została przygotowana do pracy przy wyszukiwaniu różnego rodzaju środków odurzających. Od tamtej pory bierze udział w wielu akcjach prowadzonych nie tylko na terenie Częstochowy i powiatu, ale również jednostek ościennych – dodaje rzeczniczka policji.

Częstochowski duet – pies i jego przewodnik – w ubiegłym tygodniu pomogli w działaniach kryminalnych z Lublińca. Dzięki pomocy Abi, lublinieckim policjantom udało się zatrzymać 36-latka, który w domu ukrywał znaczne ilości narkotyków. Za posiadanie ponad 800 gramów amfetaminy mieszkaniec gminy Koszęcin trafił do aresztu.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -