Nie tak miał wyglądać mecz koszykarzy AZS z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza

W trzecim występie w koszykarskiej II lidze AZS Częstochowa przegrał w niedziele u siebie z MKS-em II Dąbrowa Górnicza 74:101. Porażka różnicą 27 punktów daje wiele do myślenia…

Przed meczem z MKS-em II koszykarze AZS mieli na koncie zwycięstwo i porażkę. Podopieczni grającego trenera Tomasza Nogalskiego dobrze rozpoczęli spotkanie i wygrali pierwszą kwartę 27:24. W drugiej kwarcie gospodarze powiększyli jeszcze przewagę, ale końcówka drugich 10 minut należała do gości. Zawodnicy MKS-u w samej końcówce celnie trafili za 3 punkty i na przerwę zeszli prowadząc 50:47…

Częstochowianie przespali trzecią kwartę, bo przegrali ją aż 13:36 i to ustawiło mecz. W ostatniej części meczu padło tylko 29 punktów. Mimo iż goście postawili na młodych zawodników to i tak AZS przegrał ostatnią część meczu 14:15, a całe spotkanie 74:101.

Po trzech rozegranych meczach koszykarze AZS Częstochowa mają na koncie zwycięstwo i dwie porażki.

– Inaczej wyobrażałem sobie to spotkanie, ale i takie się zdarzają – mówi prezes AZS Częstochowa Adam Stępniak. – To nie był udany weekend dla naszych drużyn. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie zdecydowanie lepiej.

AZS Częstochowa – MKS II Dąbrowa Górnicza 74:101 (27:24, 20:26, 13:36, 14:15)

AZS Częstochowa: D. Józefowski 16, D. Szulc 16, P. Młynarczyk 14, M. Majcherek 12, P. Łaszewski 4, M. Cieślak 4, D. Rak 3, K. Banaszczak 3, S. Spychała 0, K. Hajduś 0, K. Ligęza 0.