fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaBiznesNie ma już ratunku dla Huty Częstochowa?

Nie ma już ratunku dla Huty Częstochowa?

Brytyjska firma Greybull Capital LLP, która była zainteresowana kupnem Huty Częstochowa, wycofała swoją ofertę. Taką nieoficjalną informację otrzymał częstochowski zakład. Jeśli wiadomość się potwierdzi, a niestety wiele wskazuje na to, że tak będzie, częstochowski zakład hutniczy upadnie.
Jeszcze w ubiegłym tygodniu pojawiła się szansa na uratowanie Huty. Po manifestacji hutniczych związkowców przed siedzibą banku PKO BP, zarząd banku zgodził się na porozumienie w sprawie przejęcia Huty przez Brytyjczyków i podjęcie rozmów w tej sprawie. Wygląda jednak na to, że banki – wierzyciele Huty nie będą miały z kim negocjować zmianę właściciela częstochowskiej firmy.

Nie ma już ratunku dla Huty Częstochowa? 1


Zaniepokojeni związkowcy z Huty wystosowali dzisiaj pismo do Daniela Goldsteina, Partnera Greybull Capital LLP.
Pozyskaliśmy informację, że Greybull Capital LLP zdecydował wycofać się z transakcji przejęcia ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o. – czytamy w dokumencie. – Ta wiadomość jest dla nas mocnym zaskoczeniem i stawia nasz zakład w obliczu likwidacji. Jako strona społeczna, poproszona przez Państwo o pomoc w sfinalizowaniu transakcji przejęcia Huty przy użyciu instrumentu upadłościowego pre-pack, uczyniliśmy wszelkich możliwych starań, aby do tej transakcji udało się doprowadzić.
Rozczarowani, i jak sami piszą, zdezorientowani hutnicy przypominają w piśmie, że włożyli wiele starań, aby banki zdecydowały się przyjąć ofertę Greybull i wyraziły oficjalną zgodę na pre-pack, zapraszając firmę do dalszych negocjacji i finalizacji tej transakcji. Przypominają niedoszłemu inwestorowi, że kolejne dni zwłoki wpływają na pogorszenie kondycji zakładu.
Powołując się na nasze wspólne wysiłki prosimy Państwa o odpowiedź, co w monecie spełnienia wszelkich stawianych przez Greybull warunków stało się przyczyną wycofania się Państwa Firmy z dotychczas dynamicznie prowadzonych prac nad przejęciem ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o.,? – piszą hutnicy. –
Być może ten nieznany nam powód decyzji jest możliwy do rozwiązania i przystąpicie Państwo do stołu negocjacyjnego, dlatego prosimy o odpowiedź na powyższe pytanie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -