Nie ma już ratunku dla Huty Częstochowa?

0
299

Brytyjska firma Greybull Capital LLP, która była zainteresowana kupnem Huty Częstochowa, wycofała swoją ofertę. Taką nieoficjalną informację otrzymał częstochowski zakład. Jeśli wiadomość się potwierdzi, a niestety wiele wskazuje na to, że tak będzie, częstochowski zakład hutniczy upadnie.
Jeszcze w ubiegłym tygodniu pojawiła się szansa na uratowanie Huty. Po manifestacji hutniczych związkowców przed siedzibą banku PKO BP, zarząd banku zgodził się na porozumienie w sprawie przejęcia Huty przez Brytyjczyków i podjęcie rozmów w tej sprawie. Wygląda jednak na to, że banki – wierzyciele Huty nie będą miały z kim negocjować zmianę właściciela częstochowskiej firmy.

Nie ma już ratunku dla Huty Częstochowa? 1


Zaniepokojeni związkowcy z Huty wystosowali dzisiaj pismo do Daniela Goldsteina, Partnera Greybull Capital LLP.
Pozyskaliśmy informację, że Greybull Capital LLP zdecydował wycofać się z transakcji przejęcia ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o. – czytamy w dokumencie. – Ta wiadomość jest dla nas mocnym zaskoczeniem i stawia nasz zakład w obliczu likwidacji. Jako strona społeczna, poproszona przez Państwo o pomoc w sfinalizowaniu transakcji przejęcia Huty przy użyciu instrumentu upadłościowego pre-pack, uczyniliśmy wszelkich możliwych starań, aby do tej transakcji udało się doprowadzić.
Rozczarowani, i jak sami piszą, zdezorientowani hutnicy przypominają w piśmie, że włożyli wiele starań, aby banki zdecydowały się przyjąć ofertę Greybull i wyraziły oficjalną zgodę na pre-pack, zapraszając firmę do dalszych negocjacji i finalizacji tej transakcji. Przypominają niedoszłemu inwestorowi, że kolejne dni zwłoki wpływają na pogorszenie kondycji zakładu.
Powołując się na nasze wspólne wysiłki prosimy Państwa o odpowiedź, co w monecie spełnienia wszelkich stawianych przez Greybull warunków stało się przyczyną wycofania się Państwa Firmy z dotychczas dynamicznie prowadzonych prac nad przejęciem ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o.,? – piszą hutnicy. –
Być może ten nieznany nam powód decyzji jest możliwy do rozwiązania i przystąpicie Państwo do stołu negocjacyjnego, dlatego prosimy o odpowiedź na powyższe pytanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here