fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaNajlepsze filmy z Festiwalu Integracja Ty i Ja do obejrzenia za darmo...

Najlepsze filmy z Festiwalu Integracja Ty i Ja do obejrzenia za darmo w Częstochowie

8 i 9 września Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja” zaprasza na pokaz najlepszych filmów z Festiwalu Integracja Ty i Ja. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

W środę i czwartek Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja” (Al. NMP 64) zaprasza kinomanów na pokazy najlepszych filmów z Festiwalu Integracja Ty i Ja. Celem wydarzenia jest promowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach.

-Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od kilkunastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji – przypomina Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u.

Warto dodać, że w 2016 r. EFF Integracja Ty i Ja otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”.

W oba dni projekcje rozpoczną się o godz. 17. Wstęp na nie jest bezpłatny. Filmy obcojęzyczne będą prezentowane z polskim lektorem. Szczegóły: www.okf.czest.pl.

Najlepsze filmy z Festiwalu Integracja Ty i Ja do obejrzenia za darmo w Częstochowie 1
Festiwal Integracja Ty i Ja (mat. prasowe)

Program pokazów w OKF-e

8 września (środa)

Datek (Spare Cash), reż. Tigran Metaks, Rosja 2021, 10 min. (F)   Po kradzieży portfela główny bohater, kieszonkowiec, dowiaduje się, że jego ofiara ma dziecko z niepełnosprawnością. Decyduje się zwrócić portfel z gotówką, ale jego współpracownicy sprzeciwiają się temu pomysłowi …

Na krawędzi (On the Edge), reż. Rina Papish, Izrael 2020, 50 min. (D)   Niezwykła historia Avnera, który był mistrzem w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.

 Oko boga (Eye of God), reż. Igor Kawecki, Polska 2019, 17 min. (D)  Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny dla siebie i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach. Obserwujący stopniową gentryfikację Kazimierza, a także świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bardziej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica przy ul. Brzozowej, w której mieszka, to centralne miejsce świata – oko boga.

9 września (czwartek)

Ondyna (Ondine), reż. Tomasz Śliwiński, Polska 2019, 40 min. (F)   Ondyna, nimfa wodna, zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny. Cezary nadal mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

 Raj (Paradise), reż. Mateo Cabeza, Hiszpania 2020, 20 min. (D)  Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, oboje uczą się przetrwać w szpitalnej sali. 

Spojrzenie (The Gaze), reż. Wonjin Kim, Korea Południowa 2020, 15 min. (F)  Gdy niewidomy żebrak wchodzi do spóźnionego pociągu metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Po jego przejściu przez wagon dziecko wskazuje na leżący na podłodze 50-cio dolarowy banknot i napięcie wzrasta. Wszyscy skaczą po pieniądze, a po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale potem żebrak wraca.

ZS

biuro – 34/ 344 40 10

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -