Kradła katalizatory – usłyszała już zarzuty

0
939

W ostatnim czasie na terenie miasta Częstochowy nasiliły się kradzieże katalizatorów.

Policjanci podczas swojej codziennej służby sprawdzają każdą otrzymaną informację, by zatrzymać sprawców tego przestępczego procederu. Dzięki starannej pracy mundurowych z „czwórki” w ubiegły piątek została zatrzymana 27-letnia mieszkanka Częstochowy. Policjanci znaleźli przy niej narzędzia do kradzieży i wycięty katalizator. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi już są na tropie drugiego ze sprawców, z którym to kobieta współpracowała.

Na podstawie informacji, które udało się uzyskać policjantom z Komisariatu IV Policji, zatrzymali 27-letnią częstochowiankę, która wspólnie z drugą osobą kradła katalizatory na terenie miasta. Do zatrzymania doszło 3 września na jednej z ulic w dzielnicy Zawodzie. Kiedy policjanci podjechali w rejon ogródków działkowych od razu zauważyli samochód marki Nissan, a przy nim dwie osoby – kobietę oraz mężczyznę. Gdy tylko zauważyli, że zbliża się do nich policja mężczyzna zaczął uciekać, a kobieta wyrzuciła jakiś przedmiot w pobliskie zarośla. W wyniku przeszukania pojazdu, funkcjonariusze znaleźli narzędzia, którymi sprawcy posługiwali się podczas kradzieży katalizatorów, a przedmiotem którego wyrzuciła kobieta okazał się element układu wydechowego.

Jak się potem okazało, kobieta w połowie sierpnia dokonała kradzieży 2 katalizatorów w dzielnicy Północ i już wcześniej była karana za podobne przestępstwa. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszała już zarzuty. O dalszym jej losie zdecyduje sąd.

K KIK