fbpx
Strona głównaPolecaneNagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki?

Nagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki?

W ramach inauguracji Dni Częstochowy rozdano nagrody Prezydenta Miasta w kategoriach „Kierunek Przyjazna Częstochowa”, „Częstochowa wspiera seniorów”, „Lepsza komunikacja w Częstochowie”  oraz „Promotor Częstochowskiej Gospodarki”.

18 sierpnia na Starym Rynku inaugurowano Dni Częstochowy. Uroczyście odsłonięto wówczas figurę Częstocha autorstwa Jerzego Kędziory (prezentujemy ją TUTAJ), nie brakło również atrakcji artystycznych z koncertem Reni Jusis na czele (zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ).

Występy poprzedziło jednak rozdanie nagród Prezydenta Miasta Częstochowy w kategoriach Kierunek Przyjazna Częstochowa”, „Częstochowa wspiera seniorów”, „Lepsza komunikacja w Częstochowie”  i  „Promotor Częstochowskiej Gospodarki”. Nagrody wręczali wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Całość poprowadzili Joanna Iskierka i Bartłomiej Osumek.

Nagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki? 1
Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Częstochowy (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

“Kierunek Przyjazna Częstochowa” i “Częstochowa wspiera seniorów”

Laureatem nagrody w kategorii „Kierunek Przyjazna Częstochowa” zostało Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe, organizujące m.in. Ogólnopolski Motocyklowy Rajd Jurajski, Pikniki Motocyklowe, akcje charytatywne na rzecz tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Laureatem nagrody w kategorii „Częstochowa wspiera seniorów” została Grażyna Omeljaniuk-Szulc, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej. Z wykształcenia jest organizatorem ruchu turystycznego, ma uprawnienia pilota wycieczek krajowych i zagranicznych; od młodych lat działała społecznie, w tym w harcerstwie i w Zrzeszeniu Studentów Polskich w Ruchu Turystycznym. Z pasją i ogromnym zaangażowaniem aktywizuje słuchaczy UTW do pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań z zakresu historii i kultury wielu regionów naszego kraju i Europy. Jest również inicjatorką utworzenia w Częstochowie Miejskiej Rady Seniorów, a także organizacji Śląskiego Przeglądu Chórów Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Częstochowie.

Nagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki? 2
Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Częstochowy (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

Za swoją działalność otrzymała Laur Pomocy Społecznej, wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy przyznawane za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. Nieustannie poszukuje nowych form i metod aktywizacji i integracji międzypokoleniowej osób starszych oraz sposobów przeciwdziałania izolacji społecznej seniorów.

“Lepsza komunikacja w Częstochowie”

W kategorii „Lepsza komunikacja w Częstochowie” laureatem został Hillwood – jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych, z ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie wybudowała już ok. 16 mln m kw. powierzchni magazynowej, z czego w Polsce ponad milion. W Polsce od 2014 r. buduje nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe. 16 marca 2020 r. Hillwood podpisał z Miastem umowę na realizację inwestycji drogowej – będzie partycypował w kosztach trwającej budowy przedłużenia ul. Jaskrowskiej do ronda u zbiegu ul. Warszawskiej i Cmentarnej. Droga ta jest budowana zarówno na potrzeby obsługi inwestycji magazynowej jak i dla mieszkańców. Kompleks “Częstochowa – Miasto” zlokalizowany na tym terenie składać się będzie docelowo z dwóch hal o łącznej powierzchni ok. 64 tys. m kw.

Nagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki? 3
Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Częstochowy (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

“Promotor Częstochowskiej Gospodarki”

Wyróżnienia w kategorii Teraz Lepsza Praca „Promotor Częstochowskiej Gospodarki” przyznawane są za wyjątkowe zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz propagowanie postaw aktywności obywatelskiej. Okres epidemii koronawirusa spowodował, że przed przedsiębiorcami stanęły niespotykane dotąd wyzwania. Należy szczególnie docenić wysiłki, mające na celu pomoc i wsparcie dla służby zdrowia. W tym roku nagrody w kategorii Teraz Lepsza Praca są wyrazem szacunku i docenienia starań częstochowskich przedsiębiorców w tym zakresie.

Nagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki? 4
Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Częstochowy (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

A oto laureaci nagrody:

KLIMEK – PLAST Sp. z o.o., sp.k., firma, która na stałe wywalczyła sobie dobrą pozycję na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych, tworząc wysokiej jakości produkty na bazie najnowszych technologii. Firma wyszła z samoistną inicjatywą produkując i bezpłatnie przekazując pracownikom opieki medycznej kilka tysięcy przyłbic.

TAR-MAG to firma zajmująca się techniczną obsługą pojazdów. Bezpłatnie odkażając metodą ozonowania wszystkie pojazdy służb ratunkowych pokazali w praktyce jak wygląda zaangażowanie i wsparcie służb sanitarnych.

Nagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki? 5
Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Częstochowy (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

F.U.H. INVESTBUD Jarosław Kasprzyca; P.P.H.U. Jakubex Robert Banasiak; Salon Dekorian Home w Częstochowie – wykonali izolatki na oddziale kardiologii, łącząc swoje siły z branż: usług budowlanych, elektrycznej i wyposażenia wnętrz.

Wyróżnienie Główne otrzymała firma E-COMMERCE PARTNERS sp. z o.o. – właściciel marki ELTROX. Tojedna z najbardziej dynamicznych firm w regionie – sieć sklepów elektronicznych z monitoringiem i alarmami, od kilku lat budująca swoją markę.

Aby usprawnić funkcjonowanie Szpitala Miejskiego, w tym wymagającym okresie, firma ta stworzyła systemowe rozwiązanie do komunikowania się z chorymi oraz wyposażyła szpital w nowoczesny system pomiaru temperatury ciała.

Nagrody prezydenta miasta wręczone. Kto otrzymał tytuł Promotora Częstochowskiej Gospodarki? 6
Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Częstochowy (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

Nagrodę specjalną otrzymała firma X-KOM sp. z o.o.. To jedna z największych firm w branży, nowoczesna i dynamiczna. W ciągu kilku lat stała się liderem sprzedaży internetowej. Skorzystała z możliwości jakie daje działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej stając się „dobrym przykładem” dla wielu przedsiębiorców z terenu Częstochowy. Godna naśladowania jest także bezprecedensowa pomoc udzielona przez tę firmę Miejskiemu Szpitalowi Zespolonemu. Przekazali sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 400 tys. zł w wypełnionym po brzegi tirze.

ZS

Czytaj także: Stary Rynek. Nowy obiekt Muzeum Częstochowskiego oficjalnie otwarty

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here