fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaMuzeumDo 11 maja można składać wnioski do nagrody za wydarzenie muzealne 2021...

Do 11 maja można składać wnioski do nagrody za wydarzenie muzealne 2021 roku

Ustanowiona w 2006 roku Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku, przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej, w roku poprzedzającym nagrodę dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Nagrody przyznawane są zwykle w czterech kategoriach, mianowicie: wystawy, publikacje książkowe, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego (w tym wydawnictwa multimedialne) i dokonania z zakresu konserwacji.

W 2022 r. łączna pula nagród we wszystkich kategoriach wynosi 40 000 zł. Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać muzea, które są organizatorami lub współorganizatorami przedsięwzięcia zgłaszanego do nagrody. Instytucja może zgłosić maksymalnie dwa wnioski w każdej z kategorii.

Nagrodą honoruje się instytucje muzealne działające na terenie województwa śląskiego, których statut lub regulamin został uzgodniony z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obsługę konkursu zapewnia Muzeum Śląskie w Katowicach. Wypełnione wnioski zgłoszeniowe wraz z dokumentacją należy przesłać pocztą lub dostarczyć w terminie do 11 maja 2022 r. na adres Muzeum Śląskiego w Katowicach (decyduje data stempla pocztowego).

Do wniosku należy dołączyć krótką, maksymalnie 3-minutową prezentację multimedialną (do 25 slajdów).

Zarząd Województwa Śląskiego rozda także stypendia w dziedzinie kultury w 2022 roku. Aby starać się o stypendium, wystarczy w tym celu złożyć odpowiedni wniosek. Więcej przeczytasz o tym tutaj.

W ostatnim czasie Prezydent Miasta rozdał 12 stypendiów artystycznych najbardziej uzdolnionym mieszkańcom Częstochowy. Szczegóły znajdziesz pod tym linkiem.

LNŚ/Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -