fbpx
Strona głównaWiadomościPrezydent Miasta Częstochowy rozdał 12 stypendiów artystycznych

Prezydent Miasta Częstochowy rozdał 12 stypendiów artystycznych

W 2022 roku zostało przyznanych 12 stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Częstochowy – dziewięć w dziedzinie muzyki, trzy sztuk plastycznych i po jednym teatru, filmu i upowszechniania kultury.

Stypendia wręczył, podczas uroczystości w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

– Składając wszystkim tegorocznym stypendystom gratulacje z okazji przyznanego prestiżowego wyróżnienia, życzę im jednocześnie realizacji wszystkich, najbardziej nawet śmiałych i ambitnych planów oraz zamierzeń twórczych. Życzę, by nasze wsparcie stało się impulsem i inspiracją do podejmowania kolejnych wartościowych inicjatyw, ważnych nie tylko dla samego stypendysty, ale również dla lokalnej społeczności – mówił prezydent.

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja muzyczna ubiegłorocznych stypendystów – Kamila Szaciora i Miłosza Cabana.

Do Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy złożono w sumie 36 wniosków, w tym aż 15 w dziedzinie muzyki i 9 sztuk plastycznych.
Zgodnie z zapisami regulaminu o przyznaniu stypendium decydowała wartość merytoryczna danego przedsięwzięcia artystycznego, opracowanego przez kandydatkę lub kandydata do stypendium

Pod uwagę brane były przede wszystkim unikatowa tematyka projektu wyróżniająca go spośród innych rozpatrywanych w danej dziedzinie, dotychczasowe osiągnięcia kandydatki lub kandydata, właściwe udokumentowanie wniosku oraz wpływ projektu stypendialnego na życie kulturalne Częstochowy.

Do 27 kwietnia można również składać wnioski o stypendium w dziedzinie kultury od Zarządu Województwa Śląskiego, które w tym roku wyniesie 10 000 złotych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj i oraz na stronie BIPu Samorządu Województwa Śląskiego.

LNŚ/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -