fbpx
Strona głównaPolecaneTrwa nabór do programu "Częstochowa dla Medyków". Stypendium to 1000 lub 2000...

Trwa nabór do programu “Częstochowa dla Medyków”. Stypendium to 1000 lub 2000 zł miesięcznie

Do 30 września studenci VI roku kierunków medycznych oraz III i V roku kierunków pielęgniarskich, mogą składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach programu “Częstochowa dla Medyków”.

Program “Częstochowa dla Medyków” jest rozszerzeniem „Dostępnego Lekarza” włączając do systemu stypendialnego także studentki i studentów pielęgniarstwa. Celem jest zachęcenie przyszłych lekarzy i pielęgniarki, aby związali się z Częstochową na jak najdłużej.

O stypendium mogą ubiegać się studentki i studenci VI roku kierunku lekarskiego, którzy po zakończeniu kształcenia (nie później niż w ciągu 18 miesięcy) zobowiążą się pracować (co najmniej przez trzy lata) w publicznym podmiocie leczniczym, którego organem założycielskim jest gmina Częstochowa).

Co ważne, od tego roku o stypendium mogą ubiegać się także studentki i studenci ostatniego roku kierunku pielęgniarskiego I i II stopnia. System stypendialny dotyczy jednak tylko uczelni z terenu Częstochowy. O stypendium mogą ubiegać się osoby, które po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu w ciągu najpóźniej trzech miesięcy zdecydują się na pracę w częstochowskim Szpitalu Miejskim przez okres co najmniej trzech lat.

Stypendium dla studentów i studentek pielęgniarstwa wynosi 1000 zł, a dla studentów i studentek kierunku lekarskiego 2000 zł i. Będzie ono przyznane na dziewięć miesięcy (czyli tyle, ile trwa rok akademicki). Mogą na nie liczyć ci, którzy zaliczyli w terminie przedostatni rok studiów, mają wpis na kolejny rok akademicki, a także uzyskali stosowną średnią ocen – w przypadku kierunku lekarskiego to 3,5, a pielęgniarskiego 4,0.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września!

Stypendystom nie będzie wolno powtarzać roku, na który złożyli wniosek o stypendium. Nie będą mogli także korzystać z urlopów określonych w regulaminie studiów.

Wnioski wraz z kompletem dokumentów można złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 września na adres: Urząd Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa, z dopiskiem „Częstochowa dla Medyków”

Szczegółowe informacje i pliki do pobrania dla przyszłych lekarzy i lekarek dostępne są TUTAJ. Z kolei materiały dla przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarek można znaleźć TUTAJ.

ZS

Czytaj także:Galeria Jurajska. Podczas zakupów można zaszczepić się przeciw COVID-19

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska