fbpx
Strona głównaPolecaneGaleria Jurajska. Podczas zakupów można zaszczepić się przeciw COVID-19

Galeria Jurajska. Podczas zakupów można zaszczepić się przeciw COVID-19

W Galerii Jurajskiej powstał punkt szczepień przeciw COVID-19. Dziennie będzie mogło zaszczepić się tu nawet 500 osób.

W czasie letnich wyprzedaży będzie można nie tylko zapolować na okazje, ale również … zaszczepić się przeciwko COVID-19. W Galerii Jurajskiej powstał właśnie punkt szczepień. To pierwsze w tej części woj. śląskiego centrum handlowe, w którym otwarto takie miejsce.  Na szczepienie może zgłosić się tutaj każdy, także turysta. Dziennie punkt będzie mógł zaszczepić nawet pół tysiąca chętnych!

W samej tylko Częstochowie w pełni zaszczepione jest 46 proc. mieszkańców, co daje jej 37. miejsce w rankingu szczepień we wszystkich powiatach woj. śląskiego.  Pomóc w tym, by statystyki te poszły w górę, ma otwarty właśnie w Galerii Jurajskiej punkt szczepień.

– Punkt szczepień powstał w jednym z lokali na 2. piętrze. Liczącą sobie ponad 110 m kw. przestrzeń specjalnie w tym celu zaadaptowaliśmy tak, aby zapewnić prywatność i komfort osobom, które zdecydują się na zastrzyk – zaznacza Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.  

Wybór lokalu nie był przypadkowy. – Ten znajduje się nie tylko wśród sklepów, ale także w bezpośrednim sąsiedztwie windy, schodów i wyjścia na parking, co znacząco ułatwia dotarcie do niego, zwłaszcza osobom starszym. Dodatkowo sąsiaduje ze strefą akwarystyczną, co z pewnością uatrakcyjni oczekiwanie, ale i pozwoli uspokoić nerwy, zwłaszcza osobom, które stresuje szczepienie – dodaje Dziubin-Łuszczyk.  

Warto dodać, że w nowym punkcie cała procedura związana ze szczepieniem jest uproszczona. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować. Decyzja może być spontaniczna. Zainteresowani szczepieniem muszą mieć przy sobie tylko dokument tożsamości i na miejscu wypełnić stosowny, obowiązkowy formularz kwalifikacyjny.   Zaszczepić się tu będą mogły się zarówno osoby pełnoletnie, jak również te powyżej 12 roku życia. Jednak w przypadku młodzieży pomiędzy 12 a 16 r. konieczne będzie natomiast wcześniejsze umówienie wizyty.

Co ważne, w Galerii Jurajskiej istnieje także możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki. Jakie szczepionki oferuje punkt? Na miejscu będzie można skorzystać ze szczepionek jednodawkowych firmy Johnson&Johnson oraz tych dwudawkowych – AstraZeneca, Moderna i

Pfizer. Za szczepienia w Galerii Jurajskiej odpowiedzialne jest Gremedig, który w Częstochowie prowadzi już jeden punkt przy ul. Chłopickiego 16. Nowy punkt działać będzie do odwołania w godzinach pracy galerii.

– Mamy nadzieję, że tą decyzją nie tylko ułatwimy tysiącom mieszkańców regionu dostęp do szczepień, ale także przekonamy jeszcze nie przekonanych, do tego, aby poświęcić parę chwil i zaszczepić się – mówi Łukasz Ignacyk, prezes zarządu Gremedig. – O tym, że warto to zrobić mówią dziś zgodnie autorytety medyczne w Polsce i na świecie. Lekarze jasno podkreślają, że szczepienia chronią nie tylko przed zachorowaniem, ale także przed ciężkim przebiegiem COVID-19. Co więcej, szczepiąc się, chronimy także naszych bliskich, a zwłaszcza osoby z osłabioną odpornością – dodaje.  

Wybór centrum handlowego na nowy punkt szczepień nie był przypadkowy. Galerię Jurajską każdego dnia odwiedza kilkanaście tysięcy osób, nie tylko z Częstochowy, ale także z ościennych powiatów z woj. śląskiego, łódzkiego, a nawet świętokrzyskiego i opolskiego. Obiekt chętnie odwiedzany jest także przez turystów jadących z północy Polski na południe kraju, a także przez pielgrzymów odwiedzających m.in. Jasną Górę. Centrum ma także 2200 bezpłatnych miejsc parkingowych oraz parking autokarowy, co umożliwia przyjazd na szczepienie większych grup. 

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here