fbpx
Strona głównaPolecaneNa terenie Archidiecezji Częstochowskiej świąteczna kolęda jedynie na wyraźną prośbę wiernych

Na terenie Archidiecezji Częstochowskiej świąteczna kolęda jedynie na wyraźną prośbę wiernych

Na terenie Archidiecezji Częstochowskiej świąteczna kolęda jedynie na wyraźną prośbę wiernych. Tak zdecydowała Kuria Metropolitalna w Częstochowie.


Komunikat w tej sprawie opublikowano na stronie internetowej kurii, a także przekazano do wszystkich parafii.
Ogłoszone zmiany wynikają oczywiście z sytuacji epidemicznej w kraju. Bożonarodzeniowe wizyta duszpasterska wiąże się z odwiedzaniem przez duchownych wielu domów, a także z bezpośrednim kontaktem z wiernymi. Może to spowodować ryzyko zakażenia koronawirusem.

W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz ograniczenia sanitarne w życiu społecznym naszą posługę powinno cechować poczucie odpowiedzialności za innych i za siebie oraz troska i roztropność duszpasterska – napisano w komunikacie.


Kuria zwraca się do duchownych, aby przy tegorocznej kolędzie wizytę duszpasterską składać w domach i mieszkaniach wiernych jedynie na wyraźne i wcześniejsze ich zaproszenie. Przekazano takze, że ze względu na stan zdrowia kapłanów i parafian wizytę duszpasterską można przenieść na inny, bardziej stosowny czas.


Jeżeli wierni odczuwać będą taką potrzebę, parafie mają ponadto umożliwić im umówienia się na rozmowę z duchownym w kancelarii parafialnej.
Tradycyjne ofiara, która towarzyszy kolędzie, w tym roku, jak wskazuje częstochowska kuria, “może być wyrażona przez ofiary indywidualne, składane na tacę lub na konto”.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here