Gmina Olsztyn chce przywrócenia praw miejskich. Pora by mieszkańcy gminy się wypowiedzieli

0
250

Gmina Olsztyn chce, by przywrócono prawa miejskie gminie. W tym celu organizowane są konsultacje z mieszkańcami, którzy mogą wypowiedzieć się w dniach od 7 grudnia 2020 roku do 15 stycznia 2021 roku.

Proces przywracania praw miejskich Olsztynowi jest już w toku. Swoje poparcie udzieliła także Rada Gminy. Jednak cała procedura wymaga nie tylko decyzji organów władzy rządzącej i samorządowej, ale także wypowiedzi mieszkańców gminy.

Dlatego włodarze Olsztyna zapraszają wszystkich chętnych do przedstawienia swojej opinii w dniach od 7 grudnia 2020 roku do 15 stycznia 2021 roku poprzez wypełnienie ankiety konsultacyjnej. Druk dostępny poniżej można wysłać na adres mailowy:  [email protected] lub złożyć bezpośrednio w biurze podawczym w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Piłsudskiego 10 w Olsztynie.

Poprzez kwestionariusz Włodarze pragną poznać opinie mieszkańców na temat przywrócenia Olsztynowi praw miejskich oraz czy zapoczątkowane przez samorząd działania są zgodne z ich przekonaniami i wizją rozwoju miejscowości.

Wyniki konsultacji zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy w Olsztynie oraz na tablicy ogłoszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here