fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie jeże mają szansę przetrwać bezpiecznie zimę

W Częstochowie jeże mają szansę przetrwać bezpiecznie zimę

W Częstochowie jeże mają szansę przetrwać bezpiecznie zimę. Miasto przygotowało dla tych pożytecznych zwierząt zarówno tzw. jeżo-sfery, czyli kopczyki z liści, jak i specjalne domki, w których zwierzaki przeczekają zimę.

W Częstochowie jeże mają szansę przetrwać bezpiecznie zimę 1


Gminę kolejny rok zajęła się ochroną jeży w trakcie zimy. Miasto postanowiło pomóc zwierzakom bezpiecznie doczekać do wiosny.

W ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego pn. „Domek dla jeża i jerzyka w dzielnicy Północ” kupiono i rozstawiono przy Promenadzie im. Czesława Niemena 15 domków dla jeży. Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, wybierając lokalizację dla tych domków szukano miejsc osłoniętych od wiatru, a także bezpieczne jeśli chodzi o inne, niekorzystne warunki atmosferyczne.
W domkach ustawionych przy Promenadzie zwierzęta mogą znaleźć schronienie przez cały rok. Ekologiczna, wykonana z drewna konstrukcja zapewni bezpieczne schronienie w trudniejszych warunkach pogodowych, szczególnie w okresie zimowania.
“Schroniska” dla jeży umożliwiają skuteczne osiedlanie się tych niezwykle pożytecznych zwierząt na terenach zieleni miejskiej. Koszt realizacji zadania to 1125 zł.
To nie jedynie działania w mieście, które mają pomóc jeżom. Kolejny raz w miejskich parkach i na terenie częstochowskich skwerów kopczyki z suchych liści, aby w nich jeże również znalazły zimą schronienie.
(fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here