fbpx

Na modernizację dróg w Borowej zostanie przeznaczone ponad 4,5 miliona złotych

W Borowej zostanie przeprowadzona modernizacja dróg.

W 2020 roku został zgłoszony przez Gminę Miedźno do dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg projekt przebudowy 7 dróg w Borowej i został on przeniesiony 12 października z listy rezerwowej zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania na listę podstawową. Oznacza to tylko jedno, że samorząd Gminy Miedźno otrzyma dokładnie 4.513.616,49 złotych wsparcia na realizację tego przedsięwzięcia.   

Wniosek, który został złożony przez Gminę Miedźno do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przewiduje modernizację prawie 4,1 km gminnych szlaków w Borowej. Zostanie tam przebudowane w niedalekim czasie aż siedem dróg, między innymi takie ulice jak: Główną, ks. A. Morawca, Wesołą, Nadrzeczną, Sosnową, Dębową oraz Brzozową. Jest to duże i wieloletnie przedsięwzięcie, ukończenie zostało zaplanowane na wrzesień 2026 roku.

Gmina zawnioskowała o dofinansowanie 50% ogólnych wydatków, które oszacowane zostały na 9.410.119,00 złotych. Wsparcie, na które się spodziewali miało wynosić 4.705.059,50 złotych. Projekt znalazł się na wysokim, bo 7 miejscu listy rezerwowej pośród zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania. Przyznanie tego dofinansowania było uzależnione od pojawienia się oszczędności przetargowych na zadaniach, które znalazły się liście podstawowej.

12 października Śląski Urząd Wojewódzki poinformował wójta Piotra Derejczyka, iż właśnie zaszły takie okoliczności i ich wysokość pozwala udzielić Gminie Miedźno dofinansowania w wysokości 4.513.616,49 złotych.

Na modernizację dróg w Borowej zostanie przeznaczone ponad 4,5 miliona złotych 2
mat. UG Miedźno

K KIK