fbpx

Jarmark Żarecki w internecie

Jarmark Żarecki trafił do internetu. Można go znaleźć pod adresem: natargowicy.pl.Teraz nie wychodząc z domu, z dowolnego miejsca można zamówić produkty regionalne, które tradycyjnie są wystawiane na targowisku w Żarkach.

Sklep internetowy to pomysł  wdrażany za sprawą Spółdzielni Socjalnej e-Jura. Pojawił się już na początku pandemii Covid-19, gdy z powodu ograniczeń sanitarnych wiele razy trzeba było odwoływać jarmark.

– Portal promuje i sprzedaje w sieci lokalne produkty oferowane na Jarmarku Żareckim – mówi Katarzyna Kulińska-Pluta z Urzędu Miasta i Gminy Żarki. – Oferuje wytwórcom i producentom sprzedaż w bezpieczny sposób poprzez internet. Jest to inicjatywa nastawiona na promocję polskiego producenta, rzemieślnika i polskie towary w oparciu o lokalne targowisko w Żarkach.

Jak przekazał żarecki samorząd, natargowicy.pl to adres sklepu internetowego. Można kupić tu buty i inne przedmioty. Na ten moment jest dostępnych 382 pozycji do sprzedaży, a liczba ta stale rośnie.

– Wymaga to jednak aktywnej współpracy z lokalnym biznesem i wprowadzaniem kolejnych ofert – informuje Sylwester Bręczewski, współwłaściciel Spółdzielni Socjalnej eJura w Żarkach. – Dbamy, aby portal był stale widoczny w sieci. Jest dostępny w całym kraju. Dużo troski wkładamy, aby było to miejsce do promocji i sprzedaży lokalnych produktów oferowanych przez lokalnych wytwórców.  Dlatego na stronie internetowej nie brakuje faktów, historii, opowieści o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dodatkowo jeśli ktoś się zgłosi do nas, pomożemy w przygotowaniu oferty, opisu, wystawimy towary, zrobimy profesjonalne zdjęcia produktów – dodaje.

Strona natargowicy.pl poza typowo handlową rolą, ma także na celu zaangażowanie lokalnej społeczności w działalność społeczną i gospodarczą. Publikowane artykuły, zdjęcia i opowieści są elementami, o których można dyskutować, ale i potraktować jako inspirację dla lokalnej społeczności.

– Jura to obszar atrakcyjny turystycznie i to również chcemy pokazać na natargowicy.pl – – przekonuje Sylwester Bręczewski. – Każdy znajdzie coś dla siebie. Mowa tu zarówno o klientach, szukających konkretnych przedmiotów, jak i o turystach, którzy na portalu znajdą zachętę dla odwiedzenia tego rejonu Polski .

Sklep internetowy to pomysł  wdrażany za sprawą Spółdzielni Socjalnej e-Jura. Jak przekazują jego pomysłodawcy, pandemia spowodowała, że eCommerce to jedna z tych gałęzi gospodarki, która jest obecnie najbardziej dynamiczna.

Kolejne fale pandemii, które powodowały zamykanie tradycyjnego handlu spowodowały, że ludzie przenieśli swoje zakupy do sieci. Żarki więc dostosowały się do nowych trendów.

– Także targowisko w Żarkach, czynne co środy i soboty, ucierpiało z powodu pandemii – twierdzi Sylwester Bręczewski. – Dzisiaj sprzedaż w internecie już nikogo nie dziwi. Zatem my tylko odpowiedzieliśmy na zainteresowanie klientów.