fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneNa Glogera pozostanie klinkierowa nawierzchnia. Miasto ustąpiło po protestach mieszkańców

Na Glogera pozostanie klinkierowa nawierzchnia. Miasto ustąpiło po protestach mieszkańców

Klinkierowa, zamiast planowanej przez miasto asfaltowej, taka będzie nawierzchnia remontowanej właśnie ulicy Glogera w Częstochowie. Miejski Zarząd Dróg skorygował plany po protestach częstochowian broniących starej, oryginalnej ulicy.

Protesty mieszkańców zaczęły się pod koniec maja. Wystosowali oni do miasta petycję w obronie unikatowej nawierzchni. Pod ich wpływem wstrzymano rozpoczęty już remont drogi. MZD tłumaczyło, że ekipy remontowe przystąpiły do modernizacji ulic zgodnie z opisem zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego, na który głosowali sami mieszkańcy tej części miasta.

Sprawę opisywaliśmy tutaj:

Teraz, Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w obliczu społecznych wniosków o zachowanie ulicy Glogera w nawierzchni klinkierowej, miasto przychyliło się do żądań częstochowian.

– Analizy prawne i techniczne wskazały, że istnieje możliwość ułożenia ponownie, zdemontowanej na czas prac budowlanych, nawierzchni klinkierowej po przebudowie ul. Glogera – przekazał rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik. -Po remoncie podbudowy drogi i pozostałych elementów pasa drogowego klinkier więc zostanie tam ułożony ponownie. Taka formuła zmiany wygeneruje większe koszty prac, do których z budżetu miasta Częstochowy zostanie dołożone ok. 80 tys. złotych – dodał rzecznik.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Poprzedni artykułAdoptuj mnie
Następny artykułGmina Żarki zaprasza na rodzinny weekend

Popularne

- Advertisment -