Na dwóch kółkach po wiedzę historyczną

0
236

Blisko pół tysiąca uczestników wzięło udział w Powiatowym Szkolnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Komendę Powiatową Policji w Kłobucku i gminę Lipie we współpracy z Muzeum 303 im. ppłk Jana Zumbacha w Napoleonie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

Na dwóch kółkach po wiedzę historyczną 1


W ramach akcji popularyzującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym, realizowanej przez policję wspólnie z samorządem powiatowym, młodzi rowerzyści otrzymali od organizatorów, kamizelki odblaskowe ufundowane przez powiat.
Uczennice i uczniowie z klas od V do VIII ze szkół podstawowych powiatu kłobuckiego wyruszyli na rowerach, w grupach wraz z opiekunami, ze wszystkich stron powiatu do miejsca docelowego, którym był teren Muzeum 303 w Napoleonie.
Rajd miał na celu nie tylko propagować turystykę rowerową, ale także zorganizować spotkanie tak licznej grupy uczniów, aby wspólnie uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w tym Bitwy pod Mokrą oraz 100-lecie Polskiej Policji.
Na zakończenie rajdu młodzież zwiedziła muzeum w Napoleonie. Uczniowie mogli z bliska zapoznać z eksponatami muzealnymi, w tym z samolotami i ze śmigłowcem, które, zanim trafiły na wystawę do muzeum w Napoleonie, służyły w polskiej armii. Chętni mogli nawet zasiąść za sterami stojących samolotów oraz podjąć próbę zapoznania się z siłami i przeciążeniami działającymi na pilotów, w udostępnionym symulatorze lotów. Wszystkim uczestnikom zapewniono także gorący posiłek.
Podczas uroczystego zakończenia rajdu z młodzieżą spotkali się m.in. starosta Henryk Kiepura, wicestarosta Zdzisława Kall, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak, Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku podinsp. Tomasz Górka, dyrektor Muzeum 303 Jan Nagiel oraz sekretarz gminy Lipie Ewa Brzózka.
(Fot.: Starostwo Powiatowe w Kłobucku)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here