Mistrzowie wsi wybrani

0
269

Powiat myszkowski przystąpił do Plebiscytu Mistrzowie Agro 2019. Jego reprezentanci walczyć teraz będą w wojewódzkim etapie konkursu, aby mieć szansę na zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego finału.
Konkurs jest organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników “Strefa Agro” oraz dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie w kraju. Plebiscyt odbywa się w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Plebiscyt i prowadzony jest w sześciu kategoriach: Rolnika Roku, Sołtysa Roku, Gospodyni Roku, Koła Gospodyń Wiejskich Roku, Gospodarstwa Agroturystycznego Roku i Sołectwo Roku.
Swoich kandydatów do poszczególnych konkursowych kategorii mogli zgłaszać patroni akcji oraz mieszkańcy wsi.
Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu odbywał się od 23 sierpnia do 18 września. Tytuły Mistrzów Agro Roku 2019 poszczególnych kategorii zostały przyznane w każdym powiecie województwa śląskiego. W powiecie myszkowskim laureatami, którzy przeszli do etapu wojewódzkiego, zostali:

Mistrzowie wsi wybrani 1
  • Gospodarstwo Agroturystyczne Roku – Agroturystyka „U Basi” – Żarki Letnisko (Gmina Żarki)
  • Koło Gospodyń Wiejskich – KGW „Wysokie Obcasy” z Bliżyc – Bliżyce (Gmina Niegowa)
  • Rolnik Roku – Izabela Taranek-Flak – Jastrząb (Gmina Poraj)
  • Sołtys Roku – Przemysław Bąk – Kuźnica Folwark (Gmina Poraj)
  • Sołectwo Roku – Kuźnica Stara (Gmina Poraj).
    Teraz powiatowi laureaci konkursu wezmą udział w rywalizacji na etapie wojewódzkim. Finał ogólnopolski zakończy się w listopadzie
    Zwieńczeniem Etapu I i II będzie uroczysta wojewódzka gala plebiscytu MISTRZOWIE AGRO. Zostaną na nią zaproszeni laureaci w każdej kategorii z każdego powiatu. Zwycięzcy odbiorą dyplomy i nagrody z rąk przedstawicieli partnerów i patronów plebiscytu. Ogólnopolskie nagrody w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO zostaną wręczone w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here