Na dwóch kółkach po Jurze

0
226

Po raz czwarty miłośnicy kolarstwa terenowego spotkają się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W niedzielę, 14 lipca rowerzyści ścigać się będą po malowniczej trasie biegnącej przez trzy jurajskiej gminy: Żarki, Niegowa oraz Janów. Zawody organizowane są w ramach cyklu Bike Atelier MTB Maraton.
– Na pewno nie zabraknie interwałowym odcinków – bardzo charakterystycznych dla tego terenu. Będą również piękne widoki, skałki, zamki. Warto sprawdzić to osobiście – zachęca Dariusz Leśniewski z Bike Atelier MTB Maraton.
Start i metę niedzielnych zawodów wyznaczono w Żarkach Leśniowie. W związku z tym w obrębie ulic Klasztornej, Krzywej i Źródlanej 14 lipca należy się liczyć czasowym wstrzymaniem ruchu na czas przejazdu zawodników.

Na dwóch kółkach po Jurze 1


Trwa rejestracja uczestników. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące tej, a także innych imprez kolarskich przygotowywanych w ramach cyklu.
Jak zapowiadają organizatorzy, podobnie jak w poprzednich latach do wyboru uczestników niedzielnej rywalizacji przygotowano dwie trasy – dłuższa PRO i krótsza HOBBY. W przypadku tej drugiej przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY) dla zawodników do 16 lat, którzy startują w towarzystwie opiekunów. Także najmłodsi cykliści będą mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim dystansie, dopasowanym do wieku (od 200m do 3 km).
– Trasa jurajska jest jedną z najtrudniejszych — mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.—Tym razem trasa została zmodyfikowana i w porównaniu do lat poprzednich wiedzie z Żarek w kierunku południowym.
Program zawodów:
Zapisy w biurze zawodów
Sobota(13.07.) : godz. 17.00 – 19.00
Niedziela (14.07.): godz. 8.00 – 10.30
Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych 7-8 lat oraz 9-11 lat
godz. 10.00 – 11.00
Ustawianie zawodników w sektorach startowych
Na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY
godz. 11.00
Start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMILY
godz. 11.30
Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat
godz. 11.50 – 12.20
Dekoracja
godz. 13.00 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)
godz. 14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY
godz. 15.30 – dekoracja dystansu PRO
Konkurs
godz. 15.50 – finał konkursu dla zawodników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here