fbpx

Na Błesznie autobusy wracają na wcześniejsze trasy, a w rejonie Starego Miasta czekają nas inne zmiany komunikacyjne

Od dziś autobusy linii nr 32, 35, 53, 58, 65, 68 i 100  wracają na ulice Bohaterów Katynia i Zesłańców Sybiru. A jakie zmiany czekają nas w rejonie Starego Miasta?

Minął tydzień od poprzednich zmian w komunikacji miejskiej, zatem od dziś autobusy nr 32, 35, 53, 58, 65, 68 i 100 wracają na swoje utarte trasy. Ulice Bohaterów Katynia i Zesłańców Sybiru będą znowu przejezdne. Kurs linii 100 zakończy się na pętli „Jesienna”, a pętla „Błeszno” obsługiwać będzie tzw. wjazdy kieszeniowe.

Jeśli chodzi o autobusy linii 58, będą one kończyć kurs przy Dworcu Głównym PKP, czyli tak jak miało to miejsce wcześniej.

Pewne korekty komunikacyjne zostały wdrożone w okolicach Starego Miasta. Aby choć w pewnym stopniu usprawnić ruch w obrębie ulicy Warszawskiej, wprowadzono zakaz jazdy na wprost z ulicy Spadek w ulicę Garibaldiego.

Nie skręcimy też w lewo z ulicy Spadek w Warszawską (w kierunku pl. Daszyńskiego).
Zmiany mają poprawić płynność jazdy między rondem Trzech Krzyży, a placem Daszyńskiego. Być może, ten odcinek drogi przestanie kojarzyć się kierowcom z permanentnym staniem w korkach.

Nowa organizacja ruchu została czytelnie oznakowana, zwracajmy więc na to uwagę i starajmy się nie jeździć na pamięć.