fbpx

Dzień Kobiet już za chwilę. Jakie atrakcje czekają nas z okazji tego święta?

Wernisaż wystawy „Damą być…Moda, szyk, sekrety buduaru” już 8 marca w częstochowskim Ratuszu, a w sobotę(11 marca) trening biegowy na Promenadzie Czesława Niemena. Dzień Kobiet można świętować na różne sposoby i nie tylko przez jeden dzień.

Częstochowski Ratusz zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawy zatytułowanej „Damą być … Moda, szyk, sekrety buduaru. Będzie można podziwiać stroje, galanterię, biżuterię i obuwie kobiece pochodzące od końca XVIII w. do drugiej połowy XX w. Wachlarze, torebki, kapelusze i wiele innych eksponatów przyjechały do Częstochowy z kilku znakomitych muzeów (m.in. z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Okręgowego w Jarosławiu Kamienicy Orsettich, Muzeum Okręgowego w Koninie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzio),a także ze zbiorów prywatnych.

Wernisaż rozpocznie się 8 marca o godz. 17:00.

Dzień Kobiet można świętować również na sportowo. Już w sobotę 11 marca, na Promenadzie Czesława Niemena odbędzie się specjalny trening biegowy. Początek imprezy zaplanowano na godz. 12:00. Do biegu zaproszeni są również panowie, jednak warunkiem wzięcia udziału w treningu jest …założenie spódnicy. Poza dobrą kondycją należy więc zabrać ze sobą odrobinę dystansu i poczucia humoru. Organizatorem tej imprezy jest Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Częstochowskiej.