fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywkaDla dzieci„Muzeum odwołuje zimę”. Muzeum Częstochowskie organizuje konkurs na najpiękniejszą marzannę

„Muzeum odwołuje zimę”. Muzeum Częstochowskie organizuje konkurs na najpiękniejszą marzannę

Pogoda za oknem na razie nie wskazuje na nadejście wiosny, ale ta kalendarzowa wiosna już niebawem i chyba większość z nas na nią czeka. Muzeum Częstochowskie zachęca dzieciaki do udziału w konkursie na najpiękniejszą marzannę.

Konkurs pod nazwą „Muzeum odwołuje zimę” adresowany jest do grup przedszkolnych i klas 1-3. Mogą w nim również wziąć udział wychowankowie świetlic środowiskowych.

Wspólna, grupowa praca nad najpiękniejszą marzanną, będzie dla dzieci przyjemną formą integracji i da możliwość zaprezentowania artystycznych talentów najmłodszych mieszkańców miasta.

Liczy się oczywiście pomysł i samodzielne wykonanie (to konkurs dla dzieci, a nie dla dorosłych). Należy zwrócić uwagę na nawiązania do ludowych, regionalnych tradycji. Ma być kreatywnie i z wyobraźnią. Do wykonania marzanny koniecznie trzeba użyć naturalnych, w pełni biodegradowalnych surowców. Chodzi o to, by pożegnać zimę, ale bez dodatkowego zaśmiecania środowiska.

Prace konkursowe należy dostarczyć do Ratusza (al.NMP 45) między 13 a 16 marca, w godz. od 9:00 do 14:00.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie na stronie: https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/muzeum-odwoluje-zimeoglaszamy-konkurs-na-najpiekniejsza-marzanne-2/

Wygra najpiękniejsza, najciekawsza i …najbardziej ekologiczna marzanna. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane od 22 do 26 marca w Ratuszu.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -