fbpx

„Muzeum odwołuje zimę”. Muzeum Częstochowskie organizuje konkurs na najpiękniejszą marzannę

Pogoda za oknem na razie nie wskazuje na nadejście wiosny, ale ta kalendarzowa wiosna już niebawem i chyba większość z nas na nią czeka. Muzeum Częstochowskie zachęca dzieciaki do udziału w konkursie na najpiękniejszą marzannę.

Konkurs pod nazwą „Muzeum odwołuje zimę” adresowany jest do grup przedszkolnych i klas 1-3. Mogą w nim również wziąć udział wychowankowie świetlic środowiskowych.

Wspólna, grupowa praca nad najpiękniejszą marzanną, będzie dla dzieci przyjemną formą integracji i da możliwość zaprezentowania artystycznych talentów najmłodszych mieszkańców miasta.

Liczy się oczywiście pomysł i samodzielne wykonanie (to konkurs dla dzieci, a nie dla dorosłych). Należy zwrócić uwagę na nawiązania do ludowych, regionalnych tradycji. Ma być kreatywnie i z wyobraźnią. Do wykonania marzanny koniecznie trzeba użyć naturalnych, w pełni biodegradowalnych surowców. Chodzi o to, by pożegnać zimę, ale bez dodatkowego zaśmiecania środowiska.

Prace konkursowe należy dostarczyć do Ratusza (al.NMP 45) między 13 a 16 marca, w godz. od 9:00 do 14:00.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie na stronie: https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/muzeum-odwoluje-zimeoglaszamy-konkurs-na-najpiekniejsza-marzanne-2/

Wygra najpiękniejsza, najciekawsza i …najbardziej ekologiczna marzanna. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane od 22 do 26 marca w Ratuszu.