fbpx

Startuje rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie

Rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Wnioski należy składać w formie elektronicznej od 6 do 17 marca.

Rodzice przyszłych przedszkolaków powinni wypełnić wniosek na stronie internetowej http://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/czestochowa.

Mają na to czas od dziś(6 marca, od godz. 8:00), do 17 marca(maksymalnie do godz. 15:00). Po tym czasie nabór zostanie zamknięty. Osoby, którym nie uda się wypełnić wniosku w formie elektronicznej, mogą pobrać z dowolnego przedszkola papierowe formularze. Termin złożenia wniosku papierowego w placówce, jest taki sam jak w przypadku wersji elektronicznej.  

System rekrutacyjny umożliwia staranie się o miejsce w trzech przedszkolach/oddziałach przedszkolnych. Kolejność oczywiście zależy od preferencji rodziców.

Jeśli chodzi o maluchy, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, a rodzicie chcieliby się ubiegać o miejsca w przedszkolach integracyjnych lub placówkach z oddziałami integracyjnymi, rekrutacja jest możliwa jedynie w tradycyjnej formie. Należy zgłosić się do konkretnego przedszkola/oddziału przedszkolnego i na miejscu złożyć wniosek.

Zgodnie z przepisami, obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci 6-letnie. 3-, 4- i 5-latki mogą, ale nie muszą skorzystać z prawa do wychowania przedszkolnego

W rekrutacji elektronicznej weźmie udział 48 placówek publicznych(przedszkola, zespoły szkolno-przedszkolne, szkoły z oddziałami przedszkolnymi), oraz do 6 przedszkoli niepublicznych.