fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaMuzeum Częstochowskie wyróżnione w Konkursie Marszałka Województwa Śląskiego

Muzeum Częstochowskie wyróżnione w Konkursie Marszałka Województwa Śląskiego

Wystawa „Historia Częstochowy – miasta nad Wartą” Muzeum Częstochowskiego znalazła się w gronie laureatów Konkursu Marszałka Województwa Śląskiego na Wydarzenie Muzealne Roku 2021.

Wyróżnioną wystawę zatytułowaną „Historia Częstochowy – miasta nad Wartą” otwarto w sierpniu ubiegłego roku w budynku Starego Ratusza (znajdującym się na Starym Rynku). Ekspozycja powstała przy udziale środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki w 2021 r., a także dzięki dotacji podmiotowej Urzędu Miasta Częstochowy i środkom własnym Muzeum Częstochowskiego.

Niezwykła przestrzeń wystawiennicza to efekt realizacji projektu „Przebudowa i rozbudowa budynku Ratusza Starej Częstochowy wraz z zagospodarowaniem terenu” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020.

Muzeum Częstochowskie wyróżnione w Konkursie Marszałka Województwa Śląskiego 1
Wystawa „Historia Częstochowy – miasta nad Wartą” (fot. Łukasz Kolewiński/UM Częstochowy)

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Marszałka Województwa Śląskiego na Wydarzenie Muzealne Roku 2021 odbyła się 10 listopada w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Przypomnijmy, że od 2006 r. za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej Nagrodami Marszałka Województwa Śląskiego honorowane są muzea działające na terenie województwa śląskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło łącznie 35 zgłoszeń z 15 instytucji.

red., mat. Muzeum Częstochowskiego

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie