fbpx

Jubileusz Teresy Dzielskiej. Aktorka częstochowskiego teatru świętuje 20-lecie pracy artystycznej

W sobotę, 19 listopada spektaklem „Cudowna terapia” Teresa Dzielska uczci 20-lecie pracy artystycznej.

Teresa Dzielska jest absolwentką PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Z Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie związana od 2002 r. Zadebiutowała rolą Clei w „Czarnej komedii” Petera Shaffera w reżyserii Marcina Sławińskiego. Aktorka współpracowała z Teatrem STU w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Radomiu oraz warszawskim Teatrem na Woli. Oprócz ról teatralnych ma ona na swoim koncie także te filmowe i telewizyjne. Mogliśmy ją oglądać bowiem m.in. w „Marszałku Piłsudskim”, „M jak miłość”, „Barwach szczęścia” czy „Pensjonacie pod Różą”.

Jubileusz Teresy Dzielskiej. Aktorka częstochowskiego teatru świętuje 20-lecie pracy artystycznej 2
Teresa Dzielska w spektaklu „Cudowna terapia” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. A. Mickiewicza)

Jeśli chodzi o częstochowską scenę, Teresę Dzielską można obecnie zobaczyć m.in. w spektaklach „Makbet”, „Fałsz”, „Strefa zero” czy „Cudowna terapia” (o spektaklu pisaliśmy m.in. TUTAJ). Zostając przy ostatnim tytule, to właśnie rolą Joanny artystka uczci swój zawodowy jubileusz.

Świętowanie 20-lecia pracy artystycznej przypadnie na sobotę, 19 listopada. Spektakl oparty na tekście Daniela Glattauera w reżyserii Tomasza Mana będzie grany o godz. 19. Obsadę – obok Dzielskiej – tworzą Adam Hutyra i Marek Ślosarski (gościnnie).

O czym opowiadają? To historia małżeństwa ze sporym stażem, których dotknął kryzys. Realizują się przede wszystkim w zakresie wzajemnego obwiniania, ataków i uników. Są zgodni tylko w jednym – że chcą się rozstać. Szansą na to, by do tego nie doszło, może okazać się terapia małżeńska. I właśnie podczas takiego seansu terapeutycznego ich poznajemy.

Jubileusz Teresy Dzielskiej. Aktorka częstochowskiego teatru świętuje 20-lecie pracy artystycznej 3
Teresa Dzielska w spektaklu „Cudowna terapia” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. A. Mickiewicza)

Bilety na parter kosztują 40 zł (normalne) i 35 zł (ulgowe), a na balkon – 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe). Podczas uroczystości kwiaty dla jubilatki będą bardzo mile widziane! Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.

AK