Denis Urubko i wystawa jego fotografii w Częstochowie

0
253
urubko - plakat

W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbędzie się wystawa fotografii pn. „Ponad horyzont”, autorstwa himalaisty Denisa Urubko. W dniu otwarcia wystawy będzie można się spotkać z autorem zdjęć.

Denis Urubko i wystawa jego fotografii w Częstochowie 1
Fot. wikipedia.org

Denis Urubko urodził się w 1973 roku w Rosji. Jako himalaista i instruktor wspinaczki ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty, w tym siedmio i ośmiotysięczne. Jest zdobywcą Korony Himalajów bez użycia tlenu i Karakorum. Jego wyczynem jest również zdobycie jako pierwszy trzech ośmiotysięczników w zimie. Miał obywatelstwo radzieckie, a następnie kazachskie. Od 2013 ma obywatelstwo rosyjskie i od 2015 polskie. 

W 2018 Denis Urubko wziął udział w głośnej akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Akcja ratunkowa zakończyła się ocaleniem tylko Revol. Tomasza Mackiewicza niestety nie udało się odnaleźć.

16 marca 2021 roku ten znany i ceniony himalaista otworzy wystawę swoich fotografii wykonanych podczas wypraw w góry. Jak sam podkreśla, alpinizm to dla niego nie rodzaj sportu górskiego, a rodzaj sztuki, którą chce się dzielić z innymi. Poprzez zdjęcia chce się podzielić z innymi swoimi przeżyciami i emocjami, które towarzyszą mu podczas wspinaczki.

Otwarcie wystawy fotografii odbędzie się 16 marca 2021 roku o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Zdjęcia będzie można oglądać do 11 kwietnia 2021 roku.

Po otwarciu wystawy, o godzinie 17:15 będzie możliwość spotkania się z Denisem w Sali kina Iluzja. Wejście jest biletowane – 10 zł. Obowiązuje limit widzów oraz stosowanie zasad sanitarnych (maseczki, dystans).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here