fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaMstowskie „Święto Jabłka” z Kabaretem Rak i Stachurskim

Mstowskie „Święto Jabłka” z Kabaretem Rak i Stachurskim

Sobota, 20 sierpnia upłynie pod znakiem „Święta Jabłka”. Impreza odbędzie się na stadionie LKS Warty Mstów przy ul. Sportowej 1.

Atrakcje tegorocznego „Święta Jabłka” rozpoczną się o godz. 17.30. VinyLovi zaserwuje piosenki okresu międzywojennego. Godzinę później na plenerowej scenie wystąpi Stachursky. Wokalista, którego twórczość łączy pop i dance, przypomni swoje największe przeboje. Mstowska publiczność bawić się będzie przy takich hitach jak „Ty niepokorny”, „Zostańmy razem”, „Gdy zapłaczesz” oraz „Z każdym twym oddechem”.

Na godz. 20 zaplanowano występ kolejnej gwiazdy święta. Mowa o Kabarecie Rak, którego historia liczy już 40 lat, a korzenie wywodzą się z Rudy Śląskiej. Obecnie grupę tworzą Krzysztof Hanke (który był także w pierwszym składzie kabaretu) oraz Krzysztof Respondek. Jakie skecze zaprezentują? Tego nie wie nikt, ale publiczność prawdopodobnie będzie czekała na dowcipy o „Nowym zawodzie”, „Biologii nowożytnej”, „Wychowaniu dzieci” czy „Reinkarnacji”.

Po występie (ok. godz. 21) przyjdzie czas na produkcje multimedialne gminy Mstów. Z kolei o godz. 21.30 scenę przejmie zespół Top One założony w latach 80. Pierwszym przebojem grupy, której wokalistą jest Paweł Kucharski była piosenka „Ciao Italia”. Dziś dyskografia jednego z pierwszych zespołów złotej ery disco polo jest znacznie pokaźniejsza. Którego utworu nie może zaś zabraknąć? Z pewnością słuchaczy porwie kultowy „Biały miś”.

Wstęp na „Święto jabłka” jest wolny!

„Święto jabłka” zakończy dyskoteka, którą poprowadzi DJ Maciek. Sama impreza będzie zaś okazją do zakupienia miejscowych owoców i soków, z tytułowymi jabłkami na czele. Nie zabraknie też konkursów plastycznych i sportowych związanych z jabłkami oraz degustacji. Za organizację wydarzenia odpowiadają gmina Mstów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie. Wstęp jest wolny. Szczegóły: www.gokwmstowie.pl.

ZS

- Advertisment -spot_img

Popularne