fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeMożna już zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego

Można już zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego

15 maja rozpoczął się nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje do 5 czerwca.

Przed mieszkańcami Częstochowy kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Właśnie ruszyło składanie projektów, które zostaną zrealizowane w 2024 roku. Do rozdysponowania jest 9,5 mln złotych z budżetu miasta Częstochowy.

To już dziesiąta edycja BO w Częstochowie. Dzięki tej akcji, mieszkańcy mogą sami zdecydować, na co zostanie wydana część środków z miasta. Projekty mogą dotyczyć rozmaitych dziedzin: rozbudowy elementów miejskiej przestrzeni, remontów ulubionych budynków czy miejsc, lub tworzenia zupełnie nowych np. do wypoczynku czy rekreacji. Pieniądze z budżetu można przeznaczyć również na konkretne projekty lokalnych instytucji.

Co należy zrobić, by zgłosić swój pomysł? Najpierw trzeba założyć konto na stronie https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/. Tam, w dalszym krokach wypełniamy stosowny formularz i krótko, własnymi słowami opisujemy cel naszego projektu. Wszystkie zgłaszane propozycje muszą dotyczyć obszaru Częstochowy. Sprawdzimy to na geoportalu częstochowskim.

Zatem – czas start! Na złożenie swoich pomysłów do BO mieszkańcy Częstochowy mają czas do 5 czerwca. Głosowanie na zgłoszone projekty zaplanowane jest na wrzesień 2023, a realizacja zwycięskich projektów nastąpi w 2024 roku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie