fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBiznesMoto Idea – jubileuszowa konferencja w Częstochowie

Moto Idea – jubileuszowa konferencja w Częstochowie

 

10. jubileuszowa konferencja motoryzacyjna odbędzie się w kwietniu w Częstochowie. Moto Idea to jedno z najważniejszych spotkań związanych z branżą automotive.

Podczas corocznych konferencji Moto Idea spotykają się czołowi producenci oraz dostawcy usług z branży automotive. Poznają innowacyjne rozwiązania, wymieniają się doświadczeniami i nawiązują nowe kontakty. W tym roku wydarzenie skupi się na trendach i prognozach: jak daleko nam do przemysłu 4.0, czy dogonimy UE pod względem innowacyjności, ile stracimy na Brexicie i jak zmieni się branża za kilka lat? Na te pytania postarają się odpowiedzieć eksperci z czołowych zakładów motoryzacyjnych w kraju.

Wśród prelegentów znajdzie się m.in. prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś, który przybliży stan sektora w Polsce. Ryszard Jania z NSG Group opowie o działaniach na rynku pracy i szkolnictwie zawodowym w kontekście ogólnopolskim i europejskim. To ważna kwestia, ponieważ w dynamicznie rozwijającym się sektorze automotive brakuje doświadczonej kadry.

Wiodący europejski Quality Service Provider SGP Group skupi się na rewolucji przemysłowej i pytaniu dokąd zmierza przemysł. Firma uważa innowacje za niezbędne. W Częstochowie zainwestowała ostatnio w nowoczesne centrum jakościowe. Znalazło się w nim m.in. urządzenie do prześwietleń rentgenowskich dla przemysłu – X-Ray xIcube o mocy 350 kV.

Rosnąca branża motoryzacyjna wymusza rozwój sektora magazynowego. Zwiększa się znaczenie Polski na mapie logistycznej Europy. Przybywa centrów logistycznych, a firmy usprawniają swoje łańcuchy dostaw.

Cała branża w jednym miejscu

Moto Idea wyróżnia się spośród innych formułą nieformalnego spotkania. Na konferencji spotykają się zarówno duzi, jak i mniejsi producenci oraz dostawcy z całego kraju. Pierwszego dnia we wtorek (2 kwietnia) odbędą się prelekcje ekspertów automotive, którzy swoje wystąpienia oprą o wieloletnie doświadczenie i przykłady rozwiązań z własnych zakładów. Wieczorem odbędzie się gala dziesięciolecia z wręczeniem branżowych nagród.

Drugi dzień (środa, 3 kwietnia) zarezerwowany jest na szkolenie współorganizowane z Harvard Business Review Polska oraz ICAN Institute. Celem jest podniesienie zawodowych kompetencji liderów organizacji. W tym roku szkolenie poprowadzi ceniony strateg dr Witold Jankowski.

Moto Idea 2019 odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Hotelu Arche, ul. Oleńki 20.

(UM Częstochowa/red.)

fot. Moto-Idea.pl

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -