fbpx
Strona głównaWiadomościMojeekino.pl. "Żelazna dama" oraz inne filmy polecane na sobotni i niedzielny wieczór

Mojeekino.pl. “Żelazna dama” oraz inne filmy polecane na sobotni i niedzielny wieczór

Dla tych, którzy nie wybiorą się w ten weekend do kina OKF w Częstochowie, mamy kilka tytułów, które warto obejrzeć w sieci. Po raz kolejny wybraliśmy je z oferty platformy mojeekino.pl.

Ostatnia decyzja rządzących umożliwiła dalszą działalność instytucji kultury, w tym kin. Dzięki temu, to kolejny już lutowy weekend, który można spędzić w Kinie Studyjnym „Iluzja” Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie. W sobotę można tam obejrzeć m.in. “Palm Springs”, zaś w niedzielę coś z klasyki kinematografii, czyli słynną “Casablancę”. Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.okf.czest.pl

Tym, którzy z różnych względów nie wybiorą się w weekend do kina i spędzą go w domowym zaciszu, polecamy zaś seanse dostępne w sieci w ramach platformy mojeekino.pl. Swoją ofertę przedstawia tam również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć częstochowską instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

Wybór tytułu na wieczór nie należy do łatwych, żeby ułatwić go czytelnikom, regularnie, prezentujemy polecane przez nas propozycje wybrane z oferty mojeekino.pl (poprzednie zestawienie można zobaczyć TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

1.DEBIUTANCI

Mojeekino.pl. "Żelazna dama" oraz inne filmy polecane na sobotni i niedzielny wieczór 1
“Debiutanci” (mat. mojeekino.pl)

Debiutanci” to oparty na autentycznej historii, entuzjastycznie przyjęty przez światową krytykę komediodramat.

Główny bohater, Oliver, kilka miesięcy po śmierci ojca, przypadkowo poznaje i zakochuje się w nieprzewidywalnej, pełnej ekscentrycznych pomysłów Annie. Ich związek – zgodnie z życiową filozofią ojca Olivera – udowadnia, że życie zawsze potrafi nas zaskoczyć i okazać się zabawne nawet w najbardziej poważnych momentach. 

“Debiutanci”. Reżyseria: Mike Mills.Obsada: Christopher Plummer, Ewan McGregor, Mélanie Laurent. Komediodramat, USA 2010, 100 minut.

2.PAPUSZA

Mojeekino.pl. "Żelazna dama" oraz inne filmy polecane na sobotni i niedzielny wieczór 2
“Papusza” (mat. mojeekino.pl)

“Papusza” to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze. To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory, i przetłumaczył je na język polski. W 1956 r. ukazał się pierwszy tomik poezji Bronisławy Wajs zatytułowany „Pieśni Papuszy”. Nie byłoby to możliwe bez wstawiennictwa i pomocy trzeciego poety – Juliana Tuwima. „Gila” Papuszy (tak poetka nazywała swoje wiersze) trwale wzbogaciły polską kulturę o wgląd w cygańską duszę.

Obraz próbuje przybliżyć burzliwe życie poetki. Akcja rozpoczyna się w 1910 r., a kończy w latach 80. XX w. „Papusza” to pierwszy polski film w języku romskim. Dużym atutem są czarno-białe zdjęcia autorstwa Krzysztofa Ptaka i Wojciecha Staronia. Muzykę skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz.

“Papusza”. Reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze. Obsada: Jowita Budnik, Zbigniew Waleryś, Antoni Pawlicki. Biograficzny, Polska 2013, 126 minut.

3. PATERSON

Mojeekino.pl. "Żelazna dama" oraz inne filmy polecane na sobotni i niedzielny wieczór 3
“Paterson” (mat. mojeekino.pl)

Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

“Paterson”. Reżyseria: Jim Jarmusch. Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani. Dramat, Francja, Niemcy, USA 2018, 114 minut.

4.TAJEMNICE SILVER LAKE

Mojeekino.pl. "Żelazna dama" oraz inne filmy polecane na sobotni i niedzielny wieczór 4
“Tajemnice Silver Lake” (mat. mojeekino.pl)

33-letni Sam mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.

„Tajemnice Silver Lake” to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

“Tajemnice Silver Lake”. Reżyseria: David Robert Mitchell. Obsada: Topher Grace, Riley Keough, Andrew Garfield. Dramat, USA 2018, 134 minuty.

5. ŻELAZNA DAMA

Mojeekino.pl. "Żelazna dama" oraz inne filmy polecane na sobotni i niedzielny wieczór 5
“Żelazna dama” (mat. mojeekino.pl)

Wielka Meryl Streep w roli premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher – prawdziwej damy w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

“Miała piskliwy głos, własny pogląd na każdy temat i niezwykły tupet. Zanim stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jej kapelusz i nieodłączne perły budziły pobłażliwy uśmiech. Na naszych oczach z pyskatej Maggy rodzi się Żelazna Dama, której czarna torebka do dziś jest symbolem rządów silnej ręki” – napisano w zapowiedzi filmu.

“Żelazna dama”. Reżyseria: Phyllida Lloyd. Obsada: Meryl Streep, Olivia Colman, Jim Broadbent, Roger Allam. Biograficzny, Wielka Brytania 2011, 101 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here