fbpx
Strona główna Wiadomości Mojeekino.pl. "Pokot" i inne filmy, które polecamy na weekendowy wieczór

Mojeekino.pl. “Pokot” i inne filmy, które polecamy na weekendowy wieczór

Kino OKF czeka na widzów, przede wszystkim polecamy więc seanse na żywo. Dla tych, którzy z różnych względów pozostaną przez weekend w domu, mamy jednak kilka filmów, które warto zobaczyć w sieci. Tytuły pochodzą z oferty platformy mojeekino.pl.

Tydzień temu swoją działalność (póki co do końca lutego) wznowiło Kino Studyjne „Iluzja” Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie. Serdecznie polecamy więc kinomanom seanse na żywo i powrót do sali kinowej. W ten weekend mogą zobaczyć stacjonarnie m.in. “Obraz pożądania” i “Na rauszu”. Repertuar można znaleźć zaś na stronie www.okf.czest.pl

Tym, którzy z różnych względów nie wybiorą się w weekend do kina i spędzą go w domowym zaciszu, polecamy zaś seanse dostępne w sieci w ramach platformy mojeekino.pl. Swoją ofertę przedstawia tam również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć częstochowską instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

By ułatwić czytelnikom wybór tytułów, na które warto zwrócić uwagę, co tydzień, regularnie prezentujemy propozycje wybrane z oferty mojeekino.pl (poprzednie, walentynkowe zestawienie można zobaczyć TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

1.BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN

Mojeekino.pl. "Pokot" i inne filmy, które polecamy na weekendowy wieczór 1
„Bestie z południowych krain” (mat. mojeekino.pl)

„Bestie z południowych krain” to fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni.

W zapomnianej, buntowniczej społeczności odciętej od świata, sześcioletnia Hushpuppy prowadzi pełne odwagi i chęci przetrwania życie. Otaczający ją świat postrzega jako delikatną strukturę pełną żywych, oddychających, wzrastających rzeczy. Kiedy więc największa od stuleci burza nawiedza miasto, Hushpuppy wie, że naturalny porządek wszystkiego, co jest dla niej ważne został zachwiany. Zdeterminowana by naprawić walącą się strukturę świata, ocalić słabnącego ojca i uratować tonący dom, mała bohaterka swoją siłę i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu. 

„Bestie z południowych krain”. Reżyseria: Benh Zeitlin. Obsada: Levy Easterly, Dwight Henry, Quvenzhané Wallis. Dramat, USA 2012, 90 minut.

2.MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA

Mojeekino.pl. "Pokot" i inne filmy, które polecamy na weekendowy wieczór 2
„Młynarski. Piosenka finałowa” (mat. mojeekino.pl)

Film dokumentalny „Młynarski. Piosenka finałowa” to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z nieżyjącym już wybitnym poetą. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, m.in. Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze.

Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki.

„Młynarski. Piosenka finałowa”. Reżyseria: Alicja Albrecht. Film dokumentalny, Polska 2017, 91 minut.

3.MUSTANG

Mojeekino.pl. "Pokot" i inne filmy, które polecamy na weekendowy wieczór 3
“Mustang” (mat. mojeekino.pl)

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

“Mustang”. Reżyseria: Deniz Gamze Ergüven. Obsada: Elit Iscan, Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu. Dramat, Francja, Turcja, Katar, Niemcy 2015, 94 minuty.

4.POKOT

Mojeekino.pl. "Pokot" i inne filmy, które polecamy na weekendowy wieczór 4
“Pokot” (mat. mojeekino.pl)

Głośny film Agnieszki Holland zrealizowany na podstawie książki noblistki Olgi Tokarczuk.

Główną bohaterką „Pokotu” jest Janina Duszejko, która każe się nazywać po prostu Duszejko, a i tak mało kto zapamiętuje jej nazwisko. To emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Pełna pasji i wrażliwości.

Walczy o fundamentalne wartości, którym jest wierna, ale nie jest jej niełatwo. I z powodu społeczności, która rządzi się patriarchalnym porządkiem i z powodu wieku. Duszejko kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Wtedy zaczyna niekonwencjonalne śledztwo…

“Pokot”. Reżyseria: Agnieszka Holland. Obsada: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Tomasz Kot. Dramat, Polska, Czechy, Niemcy, Szwecja 2017, 124 minuty.

5. WHISKY DLA ANIOŁÓW

Mojeekino.pl. "Pokot" i inne filmy, które polecamy na weekendowy wieczór 5
“Whisky dla aniołów” (mat. mojeekino.pl)

Robbie, Albert, Rhino i Mo spotykają się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą na siebie liczyć. Mo to kleptomanka, która niczego się nie boi. Albert nie wie, w jakim roku żyje, ale potrafi błysnąć genialnym pomysłem. Robbie ma wrażliwy węch i głowę na karku, a Rhino poczucie humoru, które rozbroi każdego. Razem mogą wszystko. Czeka na nich najdroższa whisky na świecie, szkocki kilt i przygoda, której długo nie zapomną.

“Whisky dla aniołów”. Reżyseria: Ken Loach. Obsada: Gary Maitland, Paul Brannigan, John Henshaw, Roger Allam. Komediodramat, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Niemcy 2012, 98 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here