fbpx
Strona głównaPolecaneMiejski Zarząd Dróg wymieni wszystkie parkomaty w Częstochowie

Miejski Zarząd Dróg wymieni wszystkie parkomaty w Częstochowie

Wymiana urządzeń ruszy w przyszłym tygodniu. W sumie w całej Strefie Płatnego Parkowania w mieście pojawią się 162 nowe parkomaty.

Cała operacja zmiany stacjonarnej infrastruktury umożliwiającej regulowanie opłat za postój potrwa do połowy maja.

Miejski Zarząd Dróg wymieni wszystkie parkomaty w Częstochowie 1

Nowoczesne parkomaty oprócz standardowej opcji uiszczania opłat wyliczoną gotówką w bilonie będą umożliwiać szereg sposobów płatności bezgotówkowych – przekazał rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik. – Będą to na przykład płatności metodą bezstykową w technologii PayPass, PayWave oraz blikiem. Możliwe będzie także wykupienia e-biletu bez potrzeby wracania się do pojazdu.

Nowy system ma być wyposażony ponadto w nową funkcję przedłużania wykupionego czasu parkowania. Zmienione parkomaty będą nieco inaczej działać od tych, które obecnie stoją w strefie. Aby zapłacić za postój, konieczne w nich będzie wpisanie numeru rejestracyjnego samochodu. To, jak przekonuje MZD, pozwoli na łatwiejszy sposób weryfikacji pojazdów oraz rozpatrzenia ewentualnych reklamacji.

Obsługa parkomatów będzie odbywać się poprzez czytelne i intuicyjne kolorowe ekrany dotykowe o przekątnej 7,5 cala – informuje MZD. – Zakup parkomatów i stosownych systemów integrujących kosztował ponad 6,5 mln zł brutto.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania znaleźć można na stronie www.mzd.czest.pl w zakładce „strefa płatnego parkowania”.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -