fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościMojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc?

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW]

„Za jakie grzechy, dobry Boże?” i kontynuacja tego filmowego przeboju, znalazły się wśród propozycji, które wybraliśmy na Wielkanoc. Wszystkie tytuły pochodzą z oferty platformy mojeekino.pl.

Nie wszyscy w okresie wielkanocnym chcieli spędzać czas wyłącznie przy świątecznym stole, nie brakowało też osób, którzy wieczory najchętniej spędzali w kinie. W dobie pandemii takie rozwiązanie jest niemożliwe, pozostają więc seanse w sieci. Taką ofertę ma niezmiennie platforma mojeekino.pl. W projekt zaangażowany jest również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

By ułatwić widzom wybór filmu na wieczór, regularnie prezentujemy tytuły, które naszym zdaniem, warte są uwagi (poprzednie zestawienie dostępne jest TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

Przed nami okres szczególny, więc i propozycji mamy dla widzów więcej. Poniżej przedstawiamy dziesięć tytułów, na które warto zwrócić uwagę.

1. I ZNOWU ZGRZESZYLIŚMY, DOBRY BOŻE!

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 1
„I znów zgrzeszyliśmy, dobry Boże” (mat. mojeekino.pl)

Kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina.

Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

„I znów zgrzeszyliśmy, dobry Boże”. Reżyseria: Philippe de Chauveron. Obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Frédérique Bel. Komedia, Francja 2019, 95 minut.

2. KŁAMSTEWKO

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 2
„Kłamstewko” (mat. mojeekino.pl)

Komedia na podstawie… prawdziwego kłamstwa! Pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, w której wszystkie tajemnice są dozwolone!

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

„Kłamstewko”. Reżyseria: ​Lulu Wang. Obsada: Awkwafina, Zhao Shuzhen, Tzi Ma, Diana Lin. Komediodramat, Chiny, USA 2019, 97 minut.

3.KOCHANEK KRÓLOWEJ

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 3
„Kochanek królowej” (mat. mojeekino.pl)

Karolina Matylda Hanowerska od małego przygotowywana była do roli przyszłej królowej i żony europejskiego władcy. Pełna nadziei i wyobrażeń idealnego mężczyzny przybywa do obcego kraju, by rządzić u boku męża. Rzeczywistość ją jednak rozczarowuje. Chrystian VII jest groteskowym szaleńcem, zakochanym w sobie i dworskich zabawach. Kiedy jego kolejne wybryki rujnują kraj, na dwór zostaje wezwany lekarz Johann Friedrich Struensee, który ma okiełznać temperament i dziwaczne zachowania władcy. Johann rozkochuje w sobie królową, a za plecami króla sięga po władzę, by zmienić oblicze kraju.

„Kochanek królowej”. Reżyseria:Nikolaj Arcel.Obsada: David Dencik, Mads Mikkelsen, Alicia Vikander, Mikkel Boe Følsgaard. Dramat, Dania, Szwecja, Czechy, Niemcy 2012, 133 minuty.

4.MILCZENIE

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 4
„Milczenie” (mat. mojeekino.pl)

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

„Milczenie”. Reżyseria: Martin Scorsese. Obsada: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson. Dramat, Japonia, Meksyk, USA, Wielka Brytania, Włochy, Tajwan 2016, 155 minut.

5. SOKÓŁ Z MASŁEM ORZECHOWYM

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 5
„Sokół z masłem orzechowym” (mat. mojeekino.pl)

Czarująca komedia z Dakotą Johnson, Shią LaBeoufem i Zackiem Gottsagenem, która podbiła serca amerykańskich widzów i krytyków, zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival. Zdecydowanie najlepszy feel-good movie ostatnich lat!

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc.

„Sokół z masłem orzechowy”. Reżyseria: Tyler Nilson, Mike Schwartz. Obsada: Dakota Johnson, Shia LaBeouf, Zack Gottsagen. Komedia, USA 2020, 93 minuty.

6.TYLKO ZWIERZĘTA NIE BŁĄDZĄ

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 6
„Tylko zwierzęta nie błądzą” (mat. mojeekino.pl)

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować. Reżyser umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę. 

„Tylko zwierzęta nie błądzą”. Reżyseria: Dominik Moll. Obsada: Denis Menochet, Laure Calamy, Damien Bonnard, Valeria Bruni Tedeschi, Nadia Tereszkiewicz. Thriller, Francja, Niemcy 2019, 118 minut.

7.WALECZNE RYBKI

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 7
„Waleczne rybki” (mat. mojeekino.pl)

Dzielna papugoryba Alex z pomocą przyjaciół rusza na ratunek, aby powstrzymać wyciek ropy i uchronić ocean przed katastrofą. Alex przez całe życie marzył o zostaniu super bohaterem. Niespodziewanie dostaje swoją szansę, gdy w pobliżu jego rafy koralowej pojawia się tajemnicza czarna substancja. Aleks i jego dzielni kumple – konik morski Christin i rozdymka ED podejmują decyzję o opuszczeniu rafy by stawić czoła zagrożeniu i ocalić swój dom.

„Waleczne rybki”. Animowany, USA 2020, 72 minuty.

8.WŁOSKIE WAKACJE

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 8
„Włoskie wakacje” (mat. mojeekino.pl)

Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii.

Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Wspólne prace idą naprawdę źle, ale zagubionym mężczyznom z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że tu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa.

„Włoskie wakacje”. Reżyseria: James D’Arcy. Obsada: Liam Neeson, Micheál Richardson, Valeria Bilello, Lindsay Duncan. Komedia, Wielka Brytania, Włochy 2020, 90 minut.

9. WSZYSCY WIEDZĄ

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 9
„Wszyscy wiedzą” (mat. mojeekino.pl)

Dramat obyczajowy z elementami kryminału i love story. Po raz kolejny na ekranie gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku,film zdobywcy dwóch Oscarów całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

„Wszyscy wiedzą”. Reżyseria:Asghar Farhadi. Obsada: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín. Dramat, Włochy 2018, 128 minut.

10.ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE

Mojeekino.pl. Jakie filmy polecamy na Wielkanoc? [10 TYTUŁÓW] 10
„Za jakie grzechy, dobry Boże?” (mat. mojeekino.pl)

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.

Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem!

„Z jakie grzechy, dobry Boże?”. Reżyseria: Guy Laurent. Obsada:Ary Abittan, Christian Clavier, Chantal Lauby. Komedia, Francja 2014, 93 minuty.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -