fbpx
Strona głównaPolecaneMojeekino.pl. Nie masz pomysłu na film na wieczór? Oto nasze propozycje!

Mojeekino.pl. Nie masz pomysłu na film na wieczór? Oto nasze propozycje!

Jaki film obejrzeć w weekendowy wieczór? Pomagamy rozwiązać ten dylemat. Prezentujemy kilka tytułów wybranych z oferty platformy mojeekino.pl.

Korzystając z poluzowań w obostrzeniach, nadal możemy cieszyć się seansami wyświetlanymi w kinach stacjonarnych. Gorąco polecamy więc wizytę w Kinie Studyjnym „Iluzja” Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie. Na weekend przygotował on m.in. “Każdy ma swoje lato” oraz “Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.okf.czest.pl.

Dla tych, którzy z różnych względów nie wybiorą się jednak w weekend do kina i spędzą go w domowym zaciszu, polecamy seanse dostępne w sieci w ramach platformy mojeekino.pl. Swoją ofertę przedstawia tam również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

Wybór tytułu na wieczór nie należy do łatwych, żeby ułatwić go czytelnikom, regularnie prezentujemy więc tytuły, które naszym zdaniem, warte są uwagi (poprzednie zestawienie można zobaczyć TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

1.HAPPY END

Mojeekino.pl. Nie masz pomysłu na film na wieczór? Oto nasze propozycje! 1
“Happy end” (mat. mojeekino.pl)

Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi. Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa.

“Happy end”. Reżyseria: Michael Haneke. Obsada: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant , Mathieu Kassovitz. Dramat, Francja, Austria, Niemcy 2017, 104 minuty.

2.KRÓLOWA PUSTYNI

Mojeekino.pl. Nie masz pomysłu na film na wieczór? Oto nasze propozycje! 2
“Królowa Pustyni”

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej “zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym: miłością. 

“Królowa Pustyni”. Reżyseria: Werner Herzog. Obsada: Nicole Kidman, Robert Pattinson, James Franco, Damian Lewis. Dramat, USA 2015, 123 minuty.

3.NADZIEJA

Mojeekino.pl. Nie masz pomysłu na film na wieczór? Oto nasze propozycje! 3
“Nadzieja” (mat. mojeekino.pl)

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia Anja otrzymuje informację, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne dni pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem. Zachwycające i uniwersalne studium związku i miłości.

“Nadzieja”. Reżyseria: Maria Sødahl. Obsada: Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård, Gjertrud L. Jynge. Dramat, Norwegia, 2019, 126 minut.

4. SPÓDNICE W GÓRĘ!

Mojeekino.pl. Nie masz pomysłu na film na wieczór? Oto nasze propozycje! 4
“Spódnice w górę!” (mat. mojeekino.pl)

Szalone romanse, burzliwe rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń, seks i plotki. Francuskie kobiety są zmienne jak pogoda w Paryżu. Jedenaście kobiet, z których każda jest inna i każda, czego innego doświadczyła i o czym innym marzy.

Lily chce być bardziej sexy, Jo jest wiecznie niezaspokojona, Agathe ma wstydliwy sekret. Z kolei Fanny jest z niewłaściwym facetem, Sophie nie może osiągnąć orgazmu, Adeline pragnie szalonych romansów i szampana, a Sam boi się własnego cienia. Tego wszystkiego zazdrości im perfekcyjna i pedantyczna Rose, która osiągnęła już szczyt korporacyjnych marzeń, ale po drodze zgubiła to, co najcenniejsze… kobiecość.

“Spódnice w górę!”. Reżyseria: Audrey Dana. Obsada: Audrey Dana, Alice Belaïdi, Isabelle Adjani, Laetitia Casta. Komedia, Francja 2014, 112 minut.

5. ZAMIESZKAJMY RAZEM

Mojeekino.pl. Nie masz pomysłu na film na wieczór? Oto nasze propozycje! 5
“Zamieszkajmy razem” (mat. mojeekino.pl)

Niezależna Jeanie, grzeczna i poukładana Annie, sybaryta Albert, wieczny aktywista Jean oraz kobieciarz Claude przyjaźnią się od ponad czterdziestu lat. Mając na względzie swój podeszły wiek i wszystkie niedogodności, które się z nim wiążą, postanawiają zamieszkać razem. W ten sposób chcą się uchronić przed przymusową rozłąką i domem starców, gdzie byliby samotni i zdani na łaskę obcych osób. Wierzą, że razem są silniejsi i mogą sobie pomóc, kiedy nastaną ciężkie chwile. Z seniorami zamieszkuje student antropologii, który prowadzi badania na temat starości…

“Zamieszkajmy razem”. Reżyseria: Stéphane Robelin. Obsada: Guy Bedos, Daniel Brühl, Geraldine Chaplin, Jane Fonda. Komediodramat, Francja, Niemcy 2011, 96 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here