fbpx

Mojeekino.pl. Na ten filmowy weekend polecamy m.in. „W imię diabła”

Oto kolejna odsłona filmowych propozycji, które wybraliśmy dla Czytelników z oferty platformy mojeekino.pl. Na ten weekend polecamy więc takie tytuły jak: “Plan Maggie”, “W imię diabła”, “Rozstanie”, “Frances Ha” oraz „Szybcy i śnieżni”. Oglądając je w sieci można wesprzeć kino OKF w Częstochowie.

Niestety, kina w całej Polsce nadal pozostają zamknięte. Alternatywą dla kinomanów jest więc oglądanie filmów w sieci. Taką możliwość daje im platforma mojeekino.pl. Dzięki niej można nie tylko poczuć w swoim domu magię kina, nadrobić filmowe zaległości, ale również wspomóc instytucje kultury, które kolejny już miesiąc nie mogą działać normalnie.

Kilkakrotnie informowaliśmy już, że wśród uczestników akcji jest także Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie, oferujący miłośnikom kina wybrane przez siebie filmowe propozycje. Chcąc wesprzeć tę instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

Nasza redakcja również poleca tytuły z oferty OKF-u, które warto obejrzeć przez weekend. W ten poprzedni, czyli mikołajkowy, oferta była skierowana przede wszystkim do młodych widzów (choć nie tylko). Polecaliśmy więc takie tytuły jak „Tony Halik”, „Czworo dzieci i COŚ”, „Wstyd”, „Tylko kochankowie przeżyją” oraz „Dzikie historie” (o tych filmach można przeczytać w artykule dostępnym TUTAJ). Teraz mamy kolejną piątkę, którą prezentujemy w kolejności alfabetycznej.

Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy zapłacić 15 zł (niektóre z polecanych tytułów znalazły się na promocyjnej liście „2 za 1”).

FRANCES HA

Mojeekino.pl. Na ten filmowy weekend polecamy m.in. "W imię diabła" 2
„Frances Ha” (mat. mojeekino.pl)

Tytułowa Frances (w tej roli doskonała Greta Gerwig) to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia. 

„Frances Ha”. Reżyseria: Noah Baumbach. Obsada: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver. Komediodramat, USA 2013, 91 minut.

PLAN MAGGIE

Mojeekino.pl. Na ten filmowy weekend polecamy m.in. "W imię diabła" 3
„Plan Maggie” (mat. mojeekino.pl)

Inteligentna, miejska komedia romantyczna z Gretą Gerwig, Julianne More i Ethanem Hawkiem w rolach głównych. Tytułowa Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym. Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera.

„Plan Maggie”. Reżyseria: Rebecca Miller. Obsada: Greta Gerwig, Ethan Hawke, Julianne Moore, Maya Rudolph. Komedia, USA 2016, 95 minut.

ROZSTANIE

Mojeekino.pl. Na ten filmowy weekend polecamy m.in. "W imię diabła" 4
„Rozstanie” (mat. mojeekino.pl)

„Rozstanie”, w reżyserii twórcy głośnego „Co wiesz o Elly?”, to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału. 

Nader po rozstaniu z żoną zatrudnia kobietę, która ma zająć się jego chorym ojcem. Jednak nie wie, że jego nowa pracownica nie tylko jest w ciąży, ale też pracuje w tajemnicy przed swoim niezrównoważonym mężem. Wkrótce bohater znajdzie się w sieci kłamstw, manipulacji i publicznych konfrontacji.

„Rozstanie” okrzyknięte zostało przez światową krytykę arcydziełem i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. 

„Rozstanie”. Reżyser: Asghar Farhadi. Obsada: Peyman Moaadi, Leila Hatami, Sareh Bayat, Shahab Hosseini. Dramat, Iran 2011, 118 minut.

SZYBCY I ŚNIEŻNI

Mojeekino.pl. Na ten filmowy weekend polecamy m.in. "W imię diabła" 5
„Szybcy i śnieżni” (mat. mojeekino.pl)

W wielkim saneczkowym wyścigu zwycięzca może być tylko jeden – genialny wynalazca Franki. Liczą się szybkość, spryt i dobra zabawa. Emocje sięgają śnieżnego zenitu, gdy do wyścigu dołącza tajemniczy Zac, a spektakularna maszyna Frankiego nieoczekiwanie rozpada się tuż przed linią mety!
Kto wygra finałowy pojedynek i zgarnie złoty puchar? Czy potrzeba zwycięstwa okaże się silniejsza od przyjaźni i jak wiele można poświęcić dla wygranej? Szykuje się dużo śniegu, dużo śmiechu i dużo zabawy.

„Szybcy i śnieżni” to filmowy debiut Igora „Igo” Walaszka, który użyczył głosu Zacowi i zaśpiewał piosenkę otwierającą.

„Szybcy i śnieżni”. Reżyseria: Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, François Brisson. Film animowany, Kanada 2018, 90 minut.

W IMIĘ DIABŁA

Mojeekino.pl. Na ten filmowy weekend polecamy m.in. "W imię diabła" 6
„W imię diabła” (mat. mojeekino.pl)

Kiedy Fred Stern (nominowany do Oscara i Złotego Globu David Strathairn) zorientuje się, że woda nawadniająca jego farmę – ziemię, która żywiła go całe życie – jest zatruta, wspólnie z najlepszym przyjacielem Santiago (laureat Złotych Globów i nominowany do Oscara Edward James Olmos) i charakternym adwokatem Ralphem Naderem (laureat Złotych Globów Martin Sheen) wypowie wojnę tym, którzy są za to odpowiedzialni. Nie wie jednak, że będzie musiał zmierzyć z bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem – z gotowymi na wszystko, chciwymi psychopatami, na czele, których stanie, równie piękna, co wyrachowana, Gigi (Kate Bosworth, „Superman: Powrót”). 

„W imię diabła” to przewrotny i pełen czarnego humoru thriller, którego seans, zwłaszcza w czasach zatruwania Ziemi i globalnego ocieplenia, jest koniecznością.

„W imię diabła”. Reżyseria: Edward James Olmos. Obsada: Edward James Olmos, David Strathairn, Martin Sheen, Kate Bosworth. Thriller, USA 2020, 94 minuty.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)