fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaMojeekino.pl. Oto filmy, które polecamy na mikołajkowy weekend

Mojeekino.pl. Oto filmy, które polecamy na mikołajkowy weekend

Kina nadal pozostają zamknięte, po raz kolejny polecamy więc filmy, które warto obejrzeć w sieci przez weekend. Taką możliwość daje platforma mojeekino.pl. Oto tytuły, które proponujemy na mikołajkowy weekend.

Przed nami weekend mikołajkowy. Co roku był to okres, gdy kina wypełnione były po brzegi i to nie tylko przez najmłodszych widzów. W tym roku pandemia koronawirusa sprawiła, że w grudniu kina pozostaną zamknięte. Jak już pisaliśmy kilkakrotnie, okazją by nie rezygnować w tym czasie z magii kina, a przy tym wesprzeć instytucje kultury jest platforma mojeekino.pl.

Wśród uczestników akcji znalazł się również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie, który oferuje kinomanom wybrane przez siebie filmowe propozycje. Chcąc wesprzeć tę instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

Nasza redakcja również poleca tytuły, które warto obejrzeć przez weekend. Tydzień temu zachęcaliśmy do obejrzenia jakich obrazów jak “Przygoda Nelly”, “Sugar Man”, „The Square”, “Winni” i “Zdrajca”. Teraz mamy kolejną piątkę, w której przeważają tytuły przeznaczone dla młodszych widzów. Prezentujemy ją w kolejności alfabetycznej. Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy zapłacić 15 zł.

1.BASIA

Mojeekino.pl. Oto filmy, które polecamy na mikołajkowy weekend 1
“Basia” (mojeekino.pl)

Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Basia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić.

Gdy książeczki o Basi trafiły do rąk Marcina Wasilewskiego, reżysera z gdańskiego Studnia Animacji „Grupa Smacznego”, ten od razu zobaczył rezolutną dziewczynkę w roli bohaterki nowej animowanej serii. Pomysłowe, bezpretensjonalne i zabawne ilustracje Marianny Oklejak okazały się świetną inspiracją do projektów graficznych serii składającej się na wersję kinową: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”, „Basia i dziadkowie”.

“Basia”. Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz. Obsada: Julia Gawrysiak, Barbara Kubiak, Beata Wyrąbkiewicz, Maciej Kowalik. Film animowany, Polska 2018, 55 minut.

2.BLANKA

Mojeekino.pl. Oto filmy, które polecamy na mikołajkowy weekend 2
“Blanka” (mojeekino.pl)

Blanka żyje w świecie, w którym wszystko ma wymierną wartość – nawet przyjaźń, wolność czy szczęście. Kohki Hasei z lekkością i subtelnością zadaje niebywale uniwersalne pytania o to na ile człowiek sam kreuje swój los, a na ile jest uwarunkowany środowiskiem, w którym dorasta. Blanka to film, który za sprawą warstwy wizualnej oraz bezpretensjonalnego mówienia o potrzebie bliskości i troski na długo pozostaje z widzami.

“Blanka”. Reżyseria: Kohki Hasei. Obsada: Don Gordon Bell, Jomar Bisuyo, Raymond Camacho. Kino familijne, Włochy, Japonia, Filipiny 2015, 78 minut.

3. HEAVY TRIP

Mojeekino.pl. Oto filmy, które polecamy na mikołajkowy weekend 3
“Heavy Trip” (mojeekino.pl)

Zwycięzca Nagrody Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Szalona komedia nie tylko dla fanów muzyki metalowej.
Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną rozrywką i jednocześnie największą pasją jest śpiew w metalowej kapeli Impaled Rectum. Choć zespół istnieje od 12 lat, jeszcze nigdy nie udało im się zagrać koncertu. Pewnego dnia chłopaki spotykają dyrektora wielkiego norweskiego festiwalu muzyki metalowej. Podejmują decyzję – teraz albo nigdy. Porywają perkusistę ze szpitala dla umysłowo chorych, kradną furgonetkę, trumnę z ciałem i wyruszają na podbój Norwegii.

“Heavy Trip”. Reżyseria: Jukka Vidgren, Jusso Laatio. Obsada: Jusso Laatio, Jukka Vidgren, Aleksi Puranen, Jari Olavi Rantala. Komedia, Finlandia, Norwegia 2018, 89 minut.

4.SAMI BEZ MAMY

Mojeekino.pl. Oto filmy, które polecamy na mikołajkowy weekend 4
“Sami bez mamy” (mojeekino.pl)

W stereotypowym modelu rodziny, gdzie mężczyźni biorą na swoje barki utrzymanie rodziny, ojcowie często są zajęci pracą i nie wiedzieć kiedy przestają być na bieżąco ze sprawami ich dzieci.  Nie inaczej jest we włoskim domu państwa Rovellich – Carlo koncentruje się na swojej zawodowej karierze, a Julia zajmuje się trójką dzieci i domem. Ma wprawdzie do pomocy leciwą Dolores, ale i tak większością obowiązków musi zajmować się sam. Tylko ona jest w stanie okiełznać zbuntowaną Camillę, uspokoić nadpobudliwego Tito i zrozumieć, co mówi najmłodsza pociecha, Bianca. Rozmowa ze starszą siostrą w czasie rodzinnej kolacji uświadamia jej, jak bardzo jest tym wszystkim zmęczona. A że na dodatek Carlo, na swoje nieszczęście, zaczyna umniejszać jej codzienną pracę, kobieta nie wytrzymuje. Następnego dnia oświadcza rodzinie, że… wyjeżdża na dziesięć dni na Kubę!
Jak łatwo się domyślić rodzina nie jest zachwycona tym pomysłem – dzieci trochę histeryzują, a Carlo, choć udaje, że wszystko jest w porządku, tak naprawdę jest przerażony najbliższą przyszłością. Ale nawet w najgorszych snach nie wyobraża sobie, co go czeka… Mały przedsmak nadciągającej katastrofy pojawia się, gdy tuż przed wyruszeniem na rajskie plaże, Carla przedstawia mu gęsto zapisany terminarz z zajęciami pozalekcyjnymi ich dzieci… Już pierwszy dzień nieobecności żony przynosi „serię niefortunnych zdarzeń”.

“Sami bez mamy”. Reżyseria: Alessandro Genovesi. Obsada: Angelica Elli, Fabio De Luigi, Valentina Lodovini. Komedia, Włochy 2019, 95 minut.

5. WIELKA WYPRAWA MOLLY

Mojeekino.pl. Oto filmy, które polecamy na mikołajkowy weekend 5
“Wielka wyprawa Molly” (mojeekino.pl)

„Wielka wyprawa Molly” opowiada historię małej, wesołej i beztroskiej potworzycy, która spędza czas na zabawie ze swoim najlepszym przyjacielem Edisonem, mieszkając z rodzicami w kolorowym i zwariowanym Potworowie. Rodzina spodziewa się kolejnego dziecka i wszystkich ogarnia radosne zamieszanie, ponieważ jajo, które zniosła mama – Etna, wedle starego obyczaju powinno zostać wysiedziane przez tatę – Popo. Tradycyjnym miejscem wylęgu jest odległa Wyspa Jaj. Rodzice muszą tam wyruszyć, a czasu jest niewiele. Molly musi zostać w domu z wujkami Alfredo i Santiago, ponieważ jest za mała na tak daleką wyprawę. Tak twierdzą rodzice – Molly uważa inaczej. Gdy tylko wujkowie tracą ją z oczu, odważna bohaterka wyrusza wraz z Edisonem w długą i ekscytującą podróż: wśród Najdzikszych Wzgórz i głębokich dolin spotkają wiele pomocnych potworów i w końcu Molly odnajdzie Wyspę Jaj, swoich rodziców oraz swoje nowe miejsce w rodzinie – jako starsza siostra.

“Wielka wyprawa Molly”. Reżyseria: Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger. Film animowany, Szwajcaria, Niemcy, Szwecja 2016, 73 minuty.

Redakcja (mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here