fbpx

Młodzi aktorzy z międzynarodowym sukcesem

Teatr Kukiełkowy ,,Kot i Pies” ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Haliny Poświatowskiej zajął II miejsce podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” – Łódź 2019.
Teatr Kukiełkowy „Kot i pies zaprezentował spektakl „Dary czterech wróżek” podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w ramach konkursu w kategorii Teatr Plastyczny. Jury wysoko oceniło przedstawienie, które ostatecznie zdobyło Srebrną Łódkę, zajmując II miejsce. Udział w festiwalu był możliwy dzięki dofinansowaniu z miejskiego budżetu (akcja „Lato w mieście”) oraz Młodzieżowej Akademii Życia (Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).
Celem Festiwalu było zainspirowanie młodych ludzi do współczesnej twórczości w różnych dziedzinach artystycznych, w oparciu o tradycje kulturowe narodów i grup etnicznych.

Młodzi aktorzy z międzynarodowym sukcesem 2


Organizatorem IX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” była Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO w partnerstwie z Pałacem Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.
Sukces częstochowskiego teatru jest tym większy, że grupa rozpoczęła swoją zaledwie w kwietniu tego roku w ramach Młodzieżowej Akademii Życia
Do współpracy zaproszono animatorki Stowarzyszenia „Teatr Nieoczywisty”, które przeprowadziły warsztaty plastyczne i teatralne. Uczennice i uczniowie klas piątych wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali baśń na podstawie tekstu Ewy Szelburg-Zarembiny „Dary czterech wróżek”. Nad całością przedsięwzięcia czuwały twórczynie teatru – Grażyna Podczarska i Renata Kornicka, oprawę muzyczną przygotowała Daria Lasoń. Premiera odbyła się 14 czerwca w szkolnej auli.