fbpx
Strona główna Polecane Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące koronawirusa

Na Twitterze Ministerstwo Zdrowia udostępniło właśnie najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju.

Jak podano, mamy 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (133), dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (5), podkarpackiego (5), pomorskiego (4).


Zmarły kolejne 4 zakażone osoby: 84-letnia kobieta w Kędzierzynie- Koźle, 64-latka w Tychach, 81-letni mężczyzna w Starachowicach oraz 87-letnia pacjentka w Poznaniu.

Dzisiaj, na godzinę 10 mamy w Polsce ogółem 8214 osób zakażonych koronawirusem oraz 318 zgonów.

Obecność koronawirusa wykryto także w próbkach pobranych od kolejnych osób z naszego regionu: mieszkanki Lublińca w średnim wieku, 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (młoda i w średnim wieku), mieszkańca powiatu myszkowskiego w średnim wieku, 2 mieszkańców Częstochowy (wiekowa mieszkanka i mężczyzna w sile wieku).


Dodatni był również wynik próbek pobranych od dziecka z Częstochowy oraz 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego: nastolatka, kobiety w średnim wieku i mężczyzny w średnim wieku.


Łącznie mamy już 1203 przypadki zakażenia w województwie śląskim.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here