fbpx
Strona głównaPolecane“Miej kulturę, nie śmieć”. W gminie Mstów odbyła się zbiórka śmieci

“Miej kulturę, nie śmieć”. W gminie Mstów odbyła się zbiórka śmieci

Zgodnie z zapowiedzią w minioną niedzielę odbyła się akcja “Miej kulturę, nie śmieć”. W ruch poszły rękawice i worki na śmieci, których – niestety – na terenach zielonych nie brakowało.

Jak już zapowiadaliśmy na naszym portalu w niedzielę, 18 kwietnia odbyła się akcja “Miej kulturę, nie śmieć”. W gminie Mstów zorganizowały ją Wydział Prewencji Komendy Miejskiej w Częstochowie i Teatr im. Mickiewicza.

Celem było oczyszczanie terenów zielonych znajdujących się na terenie gminy. Każdy mógł się zgłosić do pomocy. Wystarczyło zadzwonić do częstochowskiego teatru. Tam można było otrzymać wszelkie niezbędne informacje.

W niedzielę, uzbrojeni w rękawice i worki (oraz oczywiście obowiązkowe maseczki), uczestnicy stawili się na miejscu zbiórki. W akcję zaangażowali się przede wszystkim pracownicy i aktorzy Teatru im. Mickiewicza.

“Miej kulturę, nie śmieć”. W gminie Mstów odbyła się zbiórka śmieci 1
Akcja “Miej kulturę, nie śmieć” (fot. Teatr im. Mickiewicza)

Szybko rozpoczęła się nierówna walka z odpadami. Niestety, nie trzeba ich było specjalnie szukać. Sprzątający co krok natrafiali na kolejne “okazy”. Od butelek, po opony, wiadra, puszki, gruz czy inne pozostałości po remontowych pracach… Nie brakowało też takich “rarytasów” jak porzucone wśród liści buty, żyletki czy zabawki.

W ślad uczestników akcji może pójść każdy. Wystarczy, że podczas leśnych wypraw weźmiemy ze sobą worek i rękawiczki. Spacerując zaś zbierzemy ze ścieżek jakieś opakowania czy makulaturę.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -