Żużlowcy Włókniarza Częstochowa zdominowali 49. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Drugi raz z rzędu wygrał Duńczyk Mikkel Michelsen, który wyprzedził Maksyma Drabika i Leona Madsena.

Co ważne. Na dwóch czołowych miejscach turniej zakończyli dwaj… nowi żużlowcy Włókniarza. Mikkel Michelsen i Maksym Drabik trafili do Włókniarza z drużyny mistrza Polski Motoru Lublin. W pierwszym turnieju na torze w Częstochowie zasygnalizowali dobrą formę!

W sobotę na torze Włókniarza odbył się 49. Memoriał im. B. Idzikowskiego i M. Czernego. Podium zostało opanowane przez częstochowskich żużlowców. Wygrał z 14 punktami Mikkel Michelsen, który raz przyjechał drugi za plecami… Wiktora Przyjemskiego. W biegu barażowym o 2. miejsce w turnieju Maksym Drabik pokonał Leona Madsena. Częstochowianie po 5 seriach startów mieli po 13 punktów…

Tuż za podium uplasował się Kacper Woryna z 11 punktami. Podczas 49. Memoriału nie obeszło się bez dwóch poważnych upadków. Na szczęście wszyscy zawodnicy ukończyli zawody.

W niedzielę na torze w Częstochowie żużlowcy Włókniarz mają spotkać się w sparingu z ROW Rybnik. Początek o godz. 15. Bilety w cenie 15 zł.

AK, fot: AK i GM podium (Włókniarz Częstochowa)

Więcej zdjęć z turnieju na fb „Gazety Regionalnej”