Zwycięstwo siatkarzy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa za 3 punkty

W sobotnim meczu 2 ligi mężczyzn siatkarze Eco-Team AZS Stoezle Częstochowa pokonali zgodnie z oczekiwaniami IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice 3:1 i zdobyli kolejne 3 punkty.

Częstochowscy siatkarze przed spotkaniem z drużyną trenera Krzysztofa Janczaka, kiedyś bardzo dobrego siatkarza, byli zdecydowanym faworytem. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz i wygrali inauguracyjną partię do 19. W 2. secie Eco-Team AZS głównie przy serwach Bartłomieja Lentnera wyszedł na prowadzenie 8:0! Ostatecznie wygrał do 18 i po dwóch partiach prowadził 2:0. Gdy zanosiło się na szybki mecz, goście postawili się w trzeciej partii. Dobrze serwowali i wygrali 25:21.

Częstochowscy siatkarze w czwartym secie przejęli inicjatywę. Wygrali 25:19 i mecz 3:1. Eco-Team AZS zajmuje 1. miejsce w tabeli 3 grupy 2 ligi.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:19)