Koszykarze AZS Częstochowa powalczyli w Czeladzi

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej w 2 lidze koszykówki zawodnicy AZS Częstochowa przegrali po walce w Czeladzi z MCKS 83:91.

Koszykarze AZS tym razem bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Inauguracyjną kwartę wygrali 8 punktami 28:20. Niestety, ale w drugiej kwarcie oddali inicjatywę gospodarzom. AZS przegrał 14:28 i na przerwę schodził tracą do MCKS-u 6 punktów.

Po przerwie częstochowianie toczyli zacięty bój z gospodarzami. AZS wygrał trzecią kwartę 25:24 i na ostatnie 10 minut gry wychodził tracąc do gospodarzy tylko 5 puntów. Sprawa zwycięstwa była otwarta. W ostatniej części meczu koszykarze AZS przegrali jednak 16:19 i mecz 83:91.

W drużynie AZS-u po 25 punktów zdobyli Dawid Józefowski i Dawid Szulc.

MCKS Czeladź – AZS Częstochowa 91:83 (20:28, 28:14, 24:25, 19:16)