fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaMiasto wyremontuje ulicę Mirowską

Miasto wyremontuje ulicę Mirowską

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie szuka wykonawcy. Ogłoszono przetarg. Oferty można składać do połowy marca.

Przebudowie ma być poddana droga od ul. Nadrzecznej do Faradaya. Zakres przewidywanych prac jest spory.

Obejmie m.in. rozbiórkę obecnej nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę, renowację i budowę odwodnienia układu drogowego, przebudowę wodociągu, sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, budowę oświetlenia, czy wykonanie kanału technologicznego i warstw konstrukcyjnych skrzyżowań.

Przy okazji remontu powstać mają także drogi rowerowe i nowe chodniki, a także miejsca postojowe. Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu będzie miał za zadanie wybudować ponadto zatoki autobusowe.

Jak zapowiada MZDiT, w projekcie inwestycji uwzględniono także przebudowę mostu nad Wartą, wykonanie oznakowania oraz zabezpieczenie zieleni. Kolidujące z prowadzonymi pracami drzewa i krzewy mają być wycięte, ale na ich miejsce wykonawca robót będzie musiał dokonać nowych nasadzeń, a potem przez dwa lata o nie dbać.

Miasto przewiduje, że na wykonanie wszystkich tych prac wystarczy osiem miesięcy.

Oferty wraz ze wszystkimi wymaganymi oświadczeniami i dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy https://portal.smartpzp.pl/mzd do 15 marca do godziny 10:30. Otwarcie ofert nastąpi 15 marca o godzinie 11:00 za pośrednictwem Platformy.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here