XIV Konkurs Plastyczny „Wielkanocna Pisanka” w MDK Lubliniec

0
281

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w XIV Konkursie Plastycznym „Wielkanocna Pisanka”.

Na dworze czuć już wiosnę, dlatego w domach zaczyna się powoli okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Jednym z najważniejszych symboli świąt Wielkiej Nocy jest jajko – symbol rodzącego się życia. To je właśnie spożywamy jako pierwsze w Niedzielę Wielkanocną.

Przygotowaniami do świąt zajmuje się zazwyczaj cała rodzina, ale to  dzieciom przypada przygotowanie pisanki, czyli pomalowanie i udekorowanie jajka, które później trafi do koszyczka, dlatego z okazji zbliżających się świąt MDK w Lublińcu zaprasza do wzięcia udziału w plastycznym konkursie.

Konkurs, niestety w formie zdalnej, przewidziany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy mogą i chcą się pochwalić swoją wyobraźnią i swoimi zdolnościami plastycznymi.

Prace wykonane w formie przestrzennej lub płaskiej należy zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez wykonanie zdjęcia lub skanu pracy wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i zgodą na przetwarzanie danych osobowych na mail [email protected] do dnia 18.03.2021 roku.

Po zebraniu wszystkich prac Jury wybierze te najpiękniejsze i najoryginalniejsze w poszczególnych grupach wiekowych:

  • 1 grupa – przedszkole;
  • 2 grupa – klasy 1-3;
  • 3 grupa – klasy 4-6;
  • 4 grupa – klasy 7-8;
  • 5 grupa – dorośli.

Ogłoszenie wyników nastąpi 30 marca 2021 roku. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury lub profilu na Facebooku.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna na stronie MDK.

XIV Konkurs Plastyczny „Wielkanocna Pisanka” w MDK Lubliniec 1
Fot. MDK w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here