fbpx

Miasto gratuluje Rakowowi sukcesów i w porozumieniu z klubem występuje do ministerstwa sportu o dofinansowanie drugiego etapu modernizacji Centrum Piłki Nożnej na stadionie klubu piłkarskiego

Samorząd Częstochowy wystąpi o dotację m.in. na wykonanie zespołu podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, rozbudowę budynku klubowego o kolejną kondygnację, poprawę standardu budynków szkoleniowych oraz budowę zaplecza regeneracyjno-rehabilitacyjnego.

Informację o tym wniosku zakomunikowano dzisiaj na stadionie Rakowa w trakcie spotkania władz miasta z przedstawicielami klubu.

Dzisiejsza wizyta władz miasta na Rakowie stała się okazją do przekazania przed włodarzy Częstochowy gratulacji dla klubu za najlepszy sezon w jego 100-letniej historii zwieńczony tytułem wicemistrza Polski oraz zdobyciem piłkarskiego Pucharu Polski.

Podczas spotkania władze miasta przekazały zarządowi RKS Raków pamiątkową tablicę z gratulacjami dla wszystkich związanych z klubem. Klub odwdzięczył się podziękowaniami za wsparcie miasta w sezonie zdobycia Pucharu i wicemistrzostwa Polski.

– Nadrzędnym celem miasta i klubu było właśnie jak najszybsze przygotowanie stadionu Rakowa do takiego stanu, który pozwoli na otrzymanie zgody na grę w Ekstraklasie. Udało się to zrobić na ostatnie mecze sezonu, w którym Raków odniósł historyczne sukcesy. Piłkarzom, trenerowi, władzom i sponsorom klubu należą się wielkie gratulacje! – powiedział w trakcie spotkania prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Inwestycja trwa jednak dalej i jej końcowy efekt będzie widoczny za jakiś czas. Myślimy już też o rozbudowie infrastruktury wokół stadionu i poprawie warunków szkolenia w ramach Centrum Piłki Nożnej, stąd kolejny wniosek do ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – dodał prezydent.

Po uzgodnieniu z klubem i na podstawie przedstawionego przez RKS Raków zapotrzebowania, Częstochowa złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dofinansowanie II etapu przebudowy i rozbudowy Centrum Piłki Nożnej w obrębie MSP Raków. Mowa w nim jest m.in. o rozbudowie budynku klubowego o kolejną kondygnację, poprawy standardu budynków szkoleniowych oraz budowy zaplecza regeneracyjno-rehabilitacyjnego, a także o budowie podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem.

– Ten wniosek to na pewno coś, co pozwoli nam wykonać kolejny krok do przodu. Obecnie kwestia boisk treningowych to nasza bolączka i musimy mocno pracować, by ten problem rozwiązać. Również pozostałe elementy wniosku są dla nas niezwykle istotne. Rozbudowa zaplecza treningowego jest niezbędna, żeby nadal budować siłę zespołu, i w efekcie jeszcze bardziej cieszyć naszych kibiców – podkreśla prezes RKS Raków Wojciech Cygan.

Na obiekcie Rakowa cały czas trwają prace związane jeszcze z pierwszym etapem inwestycji, który zapewnia m.in. spełnienie wymogów licencyjnych PZPN na grę w Ekstraklasie. Ten etap modernizacji i rozbudowy stadionu obejmuje m.in. przebudowę murawy boiska głównego z podgrzewaną płytą, przebudowę trybun dla kibiców i stworzenie na nich ponad 5 tysięcy miejsc dla widzów, a także budowę zaplecza socjalnego, budynku magazynowego, punktów kasowych oraz przebudowy istniejących dróg wraz z budową parkingów.