fbpx

„Las w szkle” – bezpłatne warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Mamy

Z okazji Dnia Mamy w Dobryszycach na terenie Malutkie Resort odbędą się bezpłatne, jednodniowe warsztaty dla dzieci. Tematem zajęć będzie „Las w szkle”.

Las w szkle 4
Fot. Powiat Radomszczański

Las w szkle to inaczej dowolna roślinna kompozycja wewnątrz szklanego naczynia. Zazwyczaj jest to duży słój o pojemności 3 litrów, ale może to być także duży szklany wazon czy akwarium dla rybek w kształcie kuli.

Umieszczona w szklanym pojemniku kompozycja roślin to idealna dekoracja każdego mieszkania. To także dekoracja, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji i dużej opieki. Po upływie odpowiednio długiego czasu ekosystem w szkle staje się samowystarczalny, dzięki czemu jest to idealny prezent dla osób zabieganych i mało przebywających w domu.

Z okazji Dnia Mamy taki las w szkle, całkiem za darmo, będą miały okazję wykonać dzieci wraz z opiekunami, które zapiszą się na warsztaty prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Wykonaną ozdobę będą mogły później podarować swojej mamie.

„Dla dzieci samodzielne wykonanie ‘’Lasu w szkle’’ to ogromna frajda, a poprzez zajmowanie się nim uczą się one odpowiedzialności oraz wrażliwości na piękno przyrody. Warto przynieść na warsztaty własne szklane pojemniki, by nadać im „drugie życie” w duchu zero warte” – zaprasza do udziału w warsztatach Wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Las w szkle 3
Fot. Powiat Radomszczański

Bezpłatne warsztaty odbędą się 24 maja 2021 roku na terenie Malutkie Resort o godz. 17:00 i 19:00 (dwie grupy). Ze względu na ciągle panujące obostrzenia sanitarne liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chętne osoby proszone są o wcześniejsze zapisanie się pod numerem telefonu (44) 685 89 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Radomsku (7:30 – 15:30).

Na warsztaty wykonania „Lasu w szkle” potrzebne będzie własne szklane naczynie. Najlepszy będzie szklany słoik o średnicy 15 cm i wysokości 20 cm lub inne szklane naczynie o pojemności około 3 litrów.