fbpx
Strona główna Polecane Miasto buduje na Rakowie blok komunalny

Miasto buduje na Rakowie blok komunalny

Miasto buduje na Rakowie blok komunalny. Budynek wzniesiony zostanie u zbiegu ulic Syrokomli i Fredry.


Znajdzie się w nim miejsce na 24 mieszkania komunalne. Inwestycja kosztować będzie gminę 3,84 mln zł, z czego 1,33 mln stanowić ma dofinansowanie z BGK. Jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planami, pierwsi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań w maju 2022 roku.


Będzie to czterokondygnacyjny budynek z dwiema klatkami schodowymi, w każdej znajdzie się po 12 mieszkań. Projekt przewiduje ulokowanie w bloku 18 mieszkań dwupokojowych oraz sześć jednopokojowych.
Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich wyniesie lokali mieszkalnych wyniesienie ponad 1,1 tys. metrów kwadratowych.


Jak zawsze w przypadku nowo budowanych bloków komunalnych, także i w tym wznoszonym na Rakowie przewidziano mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie ich tam trzy.

Razem z budynkiem powstać ma cała infrastruktura towarzysząca – urządzenia techniczne, dojścia, dojazdy, chodniki, parking i plac zabaw. Nasadzone będą nowe drzewa.


Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy, w postępowaniu przetargowym na te prace najkorzystniejsza okazała się oferta konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego – Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. oraz ALTOR Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 3,84 mln zł. Miasto może z nią ruszyć dzięki podpisanej umowie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat. Miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości ok. 1 mln 330 tys. zł.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here