fbpx
Strona główna Sport Siatkarki Częstochowianki wygrały turniej przedsezonowy w Sosnowcu. Czy teraz wygrają z wiceliderem...

Siatkarki Częstochowianki wygrały turniej przedsezonowy w Sosnowcu. Czy teraz wygrają z wiceliderem Płomieniem?

KS Częstochowianka w najbliższą sobotę zmierzy się w Sosnowcu z Płomieniem, który obecnie sklasyfikowany jest na drugim miejscu w tabeli 1 ligi kobiet.

Rozgrywki w 1 lidze kobiet nabierają tempa, choć zespoły nadal mają nierówną liczbę rozegranych spotkań. Wszystko przez koronawirusa COVID-19 i przekładane spotkania. Częstochowianki mają za sobą 6 meczów, w których wywalczyły 10 punktów. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha zajmują 4. pozycję w tabeli i do prowadzącej Stali Mielec oraz wicelidera Asotra Płomień Sosnowiec tracą tylko 3 punkty.

I właśnie sobotni mecz w Sosnowcu może pomóc częstochowskiej drużynie awansować w tabeli. Jeśli Częstochowianka wygra za trzy punkty to zrówna się punktami z Płomieniem i obydwa zespoły będą mieć na koncie po 13 „oczek”.

Zadanie będzie trudne, ale realne do wykonania. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały w Sosnowcu we wrześniu przedsezonowy turniej o Puchar firmy Asotra, który był organizowany przez Płomień Asotra Sosnowiec. Znają halę i wiedzą mniej więcej, co prezentują rywalki. Dlatego kibice trzymają kciuki i liczą na pomyślne wieści z Sosnowca.

Foto: Materiały prasowe klubu

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here