„Kreatywne paczki” MDK w Lublińcu ciągle zadziwiają i inspirują

0
293
tulipan

Szykowane przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu „kreatywne paczki” cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta. Ich zawartość niezmiennie zadziwia i pobudza wyobraźnię.

materiałowe tulipany
Fot. MDK w Lublińcu

Czego potrzeba do twórczych działań? Inspiracji, pomysłu i oczywiście materiałów!  Kultura „na wynos”, tak MDK w Lublińcu opisuje swoje paczki, które po raz szósty w takiej odsłonie przygotował z kreatywną zawartością dla chętnych lublińczan.

Mimo że zaczęła się już kalendarzowa wiosna, na dworze ciągle panuje typowo zimowa aura, która sprawia, że musimy trochę dłużej poczekać na pierwsze wiosenne kwiaty. To jednak nie problem dla MDK, który zaprosił dzieciaki, rodziców oraz opiekunów do wykonania materiałowych tulipanów. Takie kwiaty zawsze cieszą oko bez względu na pogodę!

Instrukcja przygotowania tulipanów tradycyjnie pojawiła się w mediach społecznościowych MDK. Osoby, które posiadały w domu potrzebne materiały, mogły od razu przystąpić do tworzenia materiałowego kwiatu, natomiast te, które nie dysponowały potrzebnymi materiałami, mogły skorzystać z twórczego pakietu. Do odebrania był w poniedziałek 22 marca w Galerii pod Glinianym Aniołem.

Do kreatywnego działania zapraszani byli także seniorzy. Dzięki zajęciom z cyklu „Kreatywni 60+” i przygotowanym paczkom przez pracowniczki Galerii pod Glinianym Aniołem starsi twórcy także mogli wykazać się zdolnościami manualnymi i wyobraźnią.

W pierwszej kolejności seniorzy przemienili zwykłe zeszyty w przepiękne przepiśniki – z oryginalną okładką, z podziałem na sekcje i innymi udogodnieniami, potrzebnymi podczas korzystania z tajnych receptur. Następnie z racji zbliżających się świąt, seniorzy zostali zaproszeni do wykonania świątecznych kartek. Dzięki nim będą mogli złożyć życzenia swoim bliskim lub znajomym z bezpiecznego dystansu.

Film: MDK w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here