fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaMalarstwo Mateusza Pawełczyka zagości w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater"

Malarstwo Mateusza Pawełczyka zagości w Ośrodku Promocji Kultury “Gaude Mater”

Wernisaż wystawy malarstwa Mateusza Pawełczyka zatytułowana “Przegląd” odbędzie się w piątek, 2 lipca o godz. 19. Na wydarzenie zaprasza Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater”.

Mateusz Pawełczyk urodził się w 1991 r., zdobył dyplom z wyróżnieniem w pracowni Włodzimierza Kuleja na Wydziale Sztuki Akademii im. Długosza w Częstochowie, obecnie kształci się w szkole doktorskiej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Długosza w Częstochowie.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, takich jak np. „Reflections on creations and space” w Galerii Forum Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2021) czy też „Collaborative Project” w Chiang Mai University Art Center w Tajlandii (2018).

Artysta prezentował swoje prace również podczas wystawy indywidualnych. Wśród nich wyliczyć można m.in. „Nieznaczności” w Galerii Łaźnia w Radomiu (2021) czy też „Heartbreakers&Promises” w Galerii Uniwersytetu Chiang Mai w Tajlandii (2020).

Malarstwo Mateusza Pawełczyka zagości w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater" 1
Jedna z prac Mateusza Pawełczyka

W Ośrodku Promocji Kultury zaprezentuje wystawę zatytułowaną „Przegląd”.

-Tytuł wystawy Mateusza Pawełczyka nawiązuje do jednego z najistotniejszych wydarzeń środowiska akademickiego, a więc przeglądu podsumowującego pracę studenta w danej pracowni dyplomowej. W przypadku autora w tygodniu otwarcia wystawy przypada właśnie taka ocena po czterech semestrach kształcenia w szkole doktorskiej, której jest uczestnikiem. Dlatego artysta postanowił pokazać efekty swoich działań i poszukiwań twórczych, a jego prace odnoszą się do relacji między materią malarską, środkami wyrazu oraz – jak sam tłumaczy – de/kompozycją obrazu – czytamy o wydarzeniu.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 2 lipca o godz. 19. W Ośrodku Promocji Kultury “Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) obowiązują określone zasady sanitarne. Osoby zwiedzające są zobowiązane do ich przestrzegania. Przede wszystkim należy zasłaniać usta i nos, zdezynfekować dłonie oraz zachować bezpieczny dystans. W instytucji obowiązuje także limit osób, mogących przebywać w środku w tym samym czasie. Więcej informacji na stronie: gaudemater.pl.

ZS

Czytaj także: Letni Jurajski Festiwal Muzyczny zainaugurowany! Tak wyglądał koncert na Starym Rynku w Częstochowie [ZDJĘCIA]

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here